The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Mortis-Η Ιστορία μου

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mortis




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 39
Location : Athina
Registration date : 05/04/2009

Mortis-Η Ιστορία μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mortis-Η Ιστορία μου   Mortis-Η Ιστορία μου Icon_minitimeΚυρ Απρ 05, 2009 10:05 pm

Μέχρι την ενηλικίωση μου πέρασα από μερικές φάσης κοινωνικοποίησης τις οποίες θα αναφέρω σύντομα.
Σαν παιδί πήγα σε 2 δημοτικά, και στα 2 υπήρξα δημοφιλής με τα αγόρια και με τα κορίτσια γεγονός που μου έδωσε αέρα κατά την είσοδο μου στο γυμνάσιο.Αυτή ήταν η πρώτη φάση.
Στο γυμνάσιο έφαγα γερή ήττα καθώς υπήρχαν εδραιωμένες παρέες (εγώ ήρθα από άλλο σχολείο). Αυτό σε συνδυασμό με το ότι έμπλεξα σε καυγάδες με ΓΑΤΟ από τους οποίους έφαγα ήττα οδήγησαν στο να πιάσω σχεδόν 'πάτο'. Αυτή ήταν η δεύτερη φάση.
Στο τέλος του γυμνασίου αποφάσισα να αλλάξω την κατάσταση. Στο τέλος του λυκείου, ήμουν πρόεδρος του σχολείου...τίτλος που κέρδισα κυρίως λόγω της εμπλοκής μου για 3 χρόνια στη χορωδία που με έκανα δημοφιλή σε όλες τις φουρνιές.αυτή ήταν η τρίτη φάση.
Μέχρι εδώ όλα καλά με την εξαίρεση ότι είχα μεν γυναίκες, αλλά δεν χτύπαγα τα δυνατά χαρτιά. Το καλύτερο που είχα ήταν 6.5άρι και ήμουν κι ευχαριστημένος. Σνόμπαρα τις πολύ ωραίες και όσες είχαν τουπέ και στόχευα σε πιο γήινους και ανθρώπινους στόχους.
Αν δεν μπαζώσεις δεν χτίζεις λένε...
Αναφορικά-απο 3η γυμνασίου μέχρι τέλος 3ης λυκείου είχα κάνει 1 παράλληλη σχέση(τα είχα με 2 ταυτόχρονα),5 μικρές σχέσεις(η μεγαλύτερη 5 μήνες...πρώτη εμπειρία με 'μοναδικίτιδα') και είχα κάνει 'φάση' με άλλες 6.
Άθροισμα 11, αλλά ολοκληρωμένη κατάσταση μόνο 1, η μοναδικίτιδα μου

Τα επόμενα χρόνια ήταν η μετάβαση σε νέο κοινωνικό κύκλο, αυτό της σχολής μου. Εκεί οι μετοχές μου έχασαν τρελή αξία..παρότι κοινωνικοποιήθηκα επιτυχώς και είχα φτάσει σε σημείο να μην έχω χρόνο να κάνω παρέα με όλους η μοναδικίτιδα που με στοίχειωνε από το σχολείο με είχε κάνει ελαφρώς μισογύνη και ακόμη πιο σνομπ με τις περισσότερες. Αυτά που κατάφερα σε 4 χρόνια αναφορικά είναι τα εξής:
3 σχέσεις, 2 φάσεις
άθροισμα 5 δηλαδή....
Μέχρι και που ήρθε η στιγμή όπου αντιμέτωπισα ξάνα face-to-face τη μοναδικίτιδα από το σχολείο,τις ξέρασα όλα τα αποθημένα μου και τα έβγαλα από μέσα μου..αυτή πλάνταξε στο κλάμα, εγώ έπεσα σε κατάθλιψη για 4 μήνες και μετά από αυτή την 'κάθαρση' πήρα ξάνα μπρος..χεχε.

Ακολούθησαν τα επόμενα 2 χρόνια όπου ξεκινάνε με ένα καλοκαιρινό downterm: η 'μοναδικίτιδα' με χτύπαγε ξανά απλά με την μορφή άλλης κοπέλας..ευτυχώς τελείωσε άμεσα και ακολούθησε ένα άκρως αναζωογονητικό για την αυτοπεποίθηση μου 5νθήμερο στην κρήτη(με φλέρταρε για πρώτη φορά ένα 8άρι και ένα 8,5άρι). Το τραγικό είναι ότι η μοναδικιτιδα με χτυπάει ξανά τα χριστούγεννα στο καλύτερο πέσιμο που έχω κάνει προ 'παιχνιδιού' εποχής. Από αυτή έφυγα δυστυχώς ξανά λαβωμένος. Η ανάκαμψη πάντως ήταν εποικοδομητική. Μέχρι και την ώρα όπου γνώρισα την κοπέλα που είμαι και τώρα μαζί (1 χρόνος και 2-3 μήνες) κατάφερα τα εξής:
2 σχέσεις, 2fuck-buddies,2 οne-night-stand, 5 'φασεις'
Αθροισμα 11
Μπορεί να είχα επιτυχίες αλλά για άλλη μια φορά είχα 'ταβάνι' στα πεσίματά μου, αυτή τη φορά ήταν το 7.5άρι.

Συνολικό άθροισμα επιτυχιών στην προ-παιχνιδιού εποχή δηλαδή 26, μέτρια πράγματα αλλά όχι και άσχημα. Τα χαστούκια που έτρωγα όμως από την μοναδικίτιδα καθώς και το ταβάνι που έβαζα πάντα για τα πεσίματα νομίζω όπως θα νομίζετε για τους εαυτούς σας και εσείς με αδικούσαν.

Απόταν έπεσε στα χέρια μου το βιβλίο άλλαξε ριζικά ο τρόπος με τον οποίο διαχειριζόμουν τις σχέσεις μου με το γυναικείο φύλλο. Δεν βάζω ποτέ ξανά ταβάνι. Το διάβασα Αύγουστο 2008 , περίοδο που ήμουν σε σχέση με την κοπέλα που είμαι ακόμα...και η όρεξη για παιχνίδι ανέβηκε στα ύψη αστραπιαία. Παρότι δεν σκοπεύω να απατήσω την σχέση μου θέλω να περάσω καλά και να γίνω καλύτερος από τον παλιό μου εαυτό. Δεν θα πέσω θύμα μοναδικίτιδας αυτή τη φορά , ξέρω πλέον ότι οι συγκυρίες δίνουν χρόνο ζωής στη σχέση μου το πολύ για άλλο ένα χρόνο.(φεύγει για σπουδές εξωτερικό, είμαι η πρώτη σχέση, σημάδια κορεσμού υπάρχουν ήδη).
Είναι αυτονόητο φαντάζομαι ότι το να έχεις σχέση δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να σαρτζάρεις Laughing

Έχω διαβάσει 2 φορές το βιβλίο, έχω παρακολουθήσει περισσότερες από 7 ώρες σεμιναρίων του Μυστήριου και διάφορων βοηθών του καθώς και σεμινάρια για την γλώσσα του σώματος και έχω διαβάσει και το 'Μυστικό' που μιλάει για τους νόμους της έλξης. Υπάρχει πολύ υλικό που θέλω να παρακολουθήσω ακόμα όπως και βιβλία αλλά αυτό που πραγματικά μου λείπει είναι ώρες στο πεδίο δράσης.

Αυτή είναι οι ιστορία μου αδέρφια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Mortis-Η Ιστορία μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Member Profile-
Μετάβαση σε: