The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πώς να την πεφτεις στο Internet.

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
deja-vu

deja-vu


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ηλικία : 41
Location : Ιωάννινα
Registration date : 28/11/2008

Πώς να την πεφτεις στο Internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πώς να την πεφτεις στο Internet.   Πώς να την πεφτεις στο Internet. Icon_minitimeΤρι Ιαν 13, 2009 2:43 pm

Πώς να την πεφτεις στο Internet.
Idea

Έχω ανακαλύψει μερικά ενδιαφέροντα πράγματα για το pick up στο ιντερνετ. Θα βάλω και ling σε ένα βιντεακι που δείχνει μια ενδιαφέρουσα ιδέα ( δεν την έχω εφαρμόσει) που νομίζω ότι βοηθάει στον τρόπο σκέψης.
Ένας φίλος, μου έδωσε μερικές συμβουλές για το άνοιγμα και τις δοκίμασα. Λοιπόν ο σκοπός του κάθε ανοίγματος, ή στον δρόμο ή στο ιντερνετ, έχει ως σκοπό να κάνει την κοπέλα ή την παρέα να μιλήσει. Να πει κάτι ώστε να πιαστείς από αυτό και να ανοίξεις κουβέντα. Αυτό που χρησιμοποιώ ως άνοιγμα τις 2 τελευταίες μέρες ίνα « είσαι, δείχνεις ή φαίνεσαι;» Έτσι στεγνό και λιτό. Απαντάνε τουλάχιστον 2-3 στις 10. Συνήθως κάνουνε μια ερώτηση ή λένε δεν κατάλαβα, όποτε το δεύτερο μήνυμα είναι «βλέπω έχουμε απορίες» Πάλι έτσι σκέτο. Η τεχνική δουλεύει γιατί είναι κάτι διαφορετικό και η κοπέλα το διαβάζει γρήγορα και μπορεί να απαντήσει γρήγορα. Με το που απαντήσει στο αρχικό μήνυμα έχουμε κερδίσει έναν βαθμό. Στους 3 βαθμούς πρέπει να αλλάξουμε πιστά, όπως λέει και ο Μυστηρίως, ζητώντας το msn η κάποιον αλλ αγαπημένο στον καθένα τρόπο για chat. Προσπαθώ να βρω κάτι που θα ανεβάσει την άξια μου στα μάτια της κοπέλας, όπως κάποιο απόφθεγμα ή ότι ασχολούμαι με την ψυχολογία ή ασχολούμαι με την σχέση επικοινωνίας ανάμεσα στους ανθρώπους και παράλληλα ψάχνω να βρω κάτι που θα μου αρέσει εμένα στην κοπέλα. Ας πούμε ίσως έχει χιούμορ ή ασχολείται με τον χώρο ή είναι δασκάλα, έχω ακούσει πολλά, και τότε της δεινό εγώ βαθμό! Αυτές κολλάνε και λένε τι βαθμό; Όποτε απαντάω μάζεψε τρεις για να κερδίσεις ένα Δώρο από μένα. Η λέξη Δώρο είναι λέξη κλειδί. Με το που την ακούει μια γυναίκα τρελαίνεται και θέλει να αποκτήσει το Δώρο, χωρίς καν να ξέρει τι είναι. Το θέμα είναι να την κανείς να προσπαθήσει να μαζέψει τους 3 βαθμούς…Το Δώρο ας το σκεφτεί ο καθένας μόνος του. Εγώ ίσως δώσω μια προσωπική πληροφορία για μένα ή το msn μου ή το κινητό μου. Δεν είναι γεμάτο; Να την κανείς να θέλει να κερδίσει το κινητό σου;
Πολύ σημαντικό εδώ είναι αν υπάρχει επιλογή να φτιάξεις το profile στο dating ή social site πρέπει να το φτιάξουμε! Στο σχετικά με εμένα έβαλα : Οι άνθρωποι ταξιδεύουν για να θαυμάσουν τις κορυφές των βουνών, τα τεραστία κύματα της θάλασσας, το μεγάλο μήκος των ποταμών και τον απέραντο ουρανό, την κυκλικοί κίνηση των άστρων και προσπερνούν τον εαυτό τους χωρίς να νιώσουν τον παραμικρό θαυμασμό. Άγιος Αυγουστίνος. Και στους ανθρώπους που θέλω να γνωρίσω : Θέλω να γνωρίσω ανθρώπους που σέβονται τον συνομιλητή τους, έχουνε αίσθηση του χιούμορ, κατανόηση για τα όσα λέει και να διαφωνούνε μαζί του με επιχειρήματα. Νομίζω πως κάποιος που έχει τα παραπάνω χαρακτηρίσθηκα ή έστω ένα από αυτά μπορεί να γίνει ένας ευχάριστος συνομιλητής και ένας άνθρωπος που ο καθένας θέλει να γνωρίσει καλύτερα. Οποίος θέλει μπορεί να το αντιγράψει αλλά θεωρώ πως είναι καλύτερο ο καθένας να το προσάρμοση στον δικό του χαρακτήρα ή να φτιάξει κάτι με βάση τον δικό του χαρακτήρα. Η φωτογραφία πρέπει να είναι μια απλή και να μην φαίνονται πολλά. Έχω σβήσει όλες τις Φώτο μου από το facebook. Ο λόγος; Οποία θέλει να τις δει πρέπει να παλέψει να της αποκτήσει…
Άλλη μια στρατηγοί που έχω εφαρμόσει είναι να φτάνω στο αποκορύφωμα μια συζήτηση να κάνω την κοπέλα να μου λέει έχεις χιούμορ, είσαι έξυπνος … και μόλις μου πει κάτι σαν τα παραπάνω λέω ωραία λοιπόν ας πούμε ότι δεν θα ξαναμιλήσουμε ποτέ, πως θα σε έκανε να νιώθεις αυτό; Και εκεί κολλάνε πραγματικά… Τρώνε φλας. Νιώθουνε ότι θέλουνε να κάνουνε κάτι για να σε κρατήσουνε κοντά τους. Να μην τους πάρεις πίσω αυτό που τους έδωσες πριν λίγο. Μου έχουνε πει κοπέλες πως αν ήσουνα τώρα εδώ ή εγώ εκεί θα σε φιλούσα. Σε τέτοιες περιπτώσεις βρίσκω πάτημα και προχωράω με γλώσσα ή χωρίς; Θα με χούφτωνες κι άλας; Απλά για να την κάνω να νοιώσει περισσότερη οικειότητα και να ξέφτι αυτό που λέω. Άλλες ερωτήσεις του τύπου τι ζώδιο είσαι Λέω με κανείς να νοιώθω πως μου την πέφτεις… ή πόσο καιρό έχεις να κανείς σε; ( μου το έχουνε ρωτήσει και αυτό χωρίς να αναφέρω εγώ το θέμα) Απαντάω και μετά από λίγο προχωράω την κουβέντα… Εσένα τι σε κάνει υγρή;
Αυτά για αρχή. Κριτικές, σχολεία, παρατηρήσεις, βελτιώσεις όλα δεκτά και μακάρι να απαντούσατε όλοι όσοι διαβάσετε αυτό το post.
Βάζω και το ling από το βίντεο που έχω βρει. http://www.insiderinternetdating.com/FreeVideos/recon-4.html
Φιλικά deja-vu.
king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1404618030&ref=
Adonis




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 06/01/2009

Πώς να την πεφτεις στο Internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς να την πεφτεις στο Internet.   Πώς να την πεφτεις στο Internet. Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 6:00 pm

aa


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Adonis στις Τρι Μάης 12, 2009 2:43 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deja-vu

deja-vu


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ηλικία : 41
Location : Ιωάννινα
Registration date : 28/11/2008

Πώς να την πεφτεις στο Internet. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς να την πεφτεις στο Internet.   Πώς να την πεφτεις στο Internet. Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2009 7:17 pm

Θα ήθελα να τονίσω ένα σημαντικό στοιχείο εδώ. Αν παίξετε παιχνίδι με κάποια μην την αφήσετε μέχρι να βρείτε κάποια στοιχείο που να σαν ιντριγκαρει σε αυτήν και αυτή να έχει βρει κάτι που την ιντριγκαρει σε εσάς. Το close είναι απαραίτητο! Αλλάξτε e-mail, γίνεται φίλοι στο facebook ή κάτι άλλο. Αν δεν γίνει την στιγμή που έχετε αποκτήσει μια δετική επαφή τότε η επαφή θα χαθεί και ίσως η ευκαιρία να ξαναμιλήσετε… Θα χρειαστεί κάτι δυναμικό πάλι του τύπου. Πετυχημένη, αποτυχημένη ή απλώς κάτι λείπει; Θα την ιντριγκαρει γιατί θα νομίζει πως μιλάμε για την προσωπικότητα της και όλοι θέλουμε να υπερασπιστούμε την προσωπικότητα μας, όμως εμείς αναφερόμαστε στο τι δεν πήγε καλά στην Συζήτηση.

Με εκτίμηση σε όλους τους αδερφούς, Deja-vu.
jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1404618030&ref=
 
Πώς να την πεφτεις στο Internet.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Εγκυκλοπαίδια :: Διάφορα-
Μετάβαση σε: