The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Cavalheiro: Patras' member

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Cavalheiro

Cavalheiro


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 40
Location : Πάτρα - Patras
Registration date : 07/10/2008

Cavalheiro: Patras' member Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Cavalheiro: Patras' member   Cavalheiro: Patras' member Icon_minitimeΚυρ Οκτ 26, 2008 8:07 pm

Γεια χαρά σε όλους σας!

Είμαι ο Cavalheiro, μένω στην Πάτρα και είμαι 24 ετών. Ασχολούμαι με τη seduction περίπου 1 χρόνο και έχω δει σπουδαία βελτίωση, έχω φτιάξει καλές βάσεις.

Η πρώτη μου επαφή με τη seduction community προέκυψε εντελώς απρόσμενα για εμένα (ίσως όλοι αυτό θα έλεγαν...) και λίγο περίεργα θα έλεγα. Πριν 2 χρόνια, το καλοκαίρι του 2006 μετά απ'το χωρισμό μου από μια σχέση 2 χρόνων αποφάσισα ότι όσο και αν στεναχωριόμουν που η ζωή μου άλλαζε και επίσης δεν είχα πλέον συντροφιά και γυναίκα να πηδήξω (να μιλάμε ειλικρινά) ότι ήθελα να κάνω πράγματα για τον εαυτό μου που θεωρώ ότι τον είχα παραμελήσει. Έτσι άλλαξα εντελώς διατροφή και πήγα μισό χρόνο γυμναστήριο, με αποτέλεσμα να χάσω 25 κιλά, ξανακαταπιάστηκα με τη σχολή μου (χωρίς να σημαίνει αυτό ότι την είχα αφήσει) και κάποιες κοινωνικές δραστηριότητες και κάποιες βραδιές ξέφυγα σε νυχτερινές κραιπάλες (κακό αυτό για μένα). Ανάμεσα σε αυτά και άλλα που πιθανώς ξεχνάω, γράφτηκα σε διάφορα dating sites, μεταξύ αυτών και ένα ελληνικό.

Εκεί με βρήκε ο Σπύρος Κόντης (αν σε κάποιον δεν αρέσει δε θα συζητήσω επί αυτού σε αυτό το topic γιατί θα είμαστε εκτός θέματος, θα προτιμούσα γενικότερα να μη συζητάμε αντιπάθειες, ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του) και μου έστειλε διαφημιστικό μήνυμα για τη μέθοδό του, ουσιαστικά το ελληνικό παρακλάδι της Speed Seduction. Ήμουν πραγματικά έτοιμος να το σβήσω, αλλά επισκέφτηκα το site του. Ενώ ήμουν σίγουρος ότι το όλο θέμα θα μου φαινόταν μια ανοησία, τελικά όσα έγραφε με έπεισαν. Έτσι αγόρασα το βιβλίο του (το οποίο έχω διαβάσει τουλάχιστον 5 φορές), το οποίο πήρα στα χέρια μου τον Αύγουστο του 2007 και τότε ξεκίνησα. Μπήκα στο forum του, στο οποίο είμαι ένα από τα πιο ενεργά μέλη. Εκεί βρήκα έναν sarger που σπουδάζει εδώ, γνωριστήκαμε, βγήκαμε για sarging και γίναμε φίλοι. Αυτός μου έδωσε πολύ υλικό απο πολλούς και έτσι πλέον είχα πάρα πολλές επιλογές και είχα ήδη ξετυλίξει την άκρη του νήματος.

Στην αρχή ασχολιόμουν μόνο με την Έλξη και τη Speed Seduction και γρήγορα είδα πράγματα που δεν τα περίμενα από εμένα ως afc. Είδα πραγματικό ενδιαφέρον όταν το ήθελα και όχι τυχαία, το οποίο άρχισα να έχω υπό τον έλεγχό μου, από άγνωστες γυναίκες, αλλά και από γνωστές μου που εως τότε δεν είχαν ενδιαφερθεί. Έγιναν #close και dates. Μια εβδομάδα άναψα 5 γυναίκες με το λόγο μου, αν όχι σε όλες, σε κάποιες με sms πράγμα που αποδυνάμωνε κιόλας το παιχνίδι μου, αλλά τότε φοβόμουν πιο πολύ το phone game και δεν το συνειδητοποιούσα. Έβγαινα αραιά για sarging, στην αρχή με τεράστιο φόβο να μιλήσω σε άγνωστες, αλλά το έκανα κατά πλειοψηφία κάνοντας eject σύντομα. Όταν έπαιξα πραγματικά καλά έκανα μια σχέση με μια κοπέλα με την οποία είμαστε μαζί 7 μήνες.

Μέσα σε 3 εβδομάδες από τη στιγμή που άρχισα να ασχολούμαι μαζί της έγιναν όλα και σεξουαλικά όλα (όποιος κατάλαβε...), παρόλο που ήταν παρθένα. Χρησιμοποιώντας κυρίως SS ξετρελάθηκε μαζί μου, είπε πως ένιωσε απίστευτα δυνατά, τόσο ωραία συναισθήματα που δεν είχε ξανανιώσει ποτέ της. Επιπλέον, εγώ έχω οριοθετήσει στους κανόνες μου τη σχέση μου, η κοπέλα μου με φροντίζει πολύ πράγμα που μ'ενδιαφέρει πολύ και πληρεί τα κριτηρία μου ως γυναίκα για relationship, τα οποία είναι περισσότερα και λίγο διαφορετικά από αυτά για γυναίκα μόνο για f* close.

Στη συνέχεια μελέτησα και Mystery Method και τώρα χρησιμοποιώ και τις δυο μεθόδους. Ως επόμενο βήμα θέλω να μάθω ακόμα καλύτερα την MM και να μελετήσω και τους RSD και να δουλέψω περισσότερο Inner Game, NLP και σχετικό υλικό.

Όσον αφορά το field experience σίγουρα μέσα σ'ένα χρόνο θα μπορούσα να είχα βγει τις τριπλάσιες φορές για sarging. Κυρίως έκανα πράγματα στο social circle μου, είχα βγεί και μόνος για sarging, περισσότερο με παρέες με σκληροπυρηνικούς AFCs (όπου έπαιζα μόνος μου), έκανα λίγο Day Game στη δουλειά γιατί υπάρχει πολύ κόσμος, (είχα χρησιμοποιήσει και το internet, αλλά πλέον δε μ'αρέσει). Πήγα και χορό για να γνωρίσω γυναίκες και εκεί γνωριστήκαμε με την κοπέλα μου, παρόλο που ήμασταν στην ίδια σχολή (εγώ έχω ορκιστεί πλέον). Επίσης, με τον πρώτο wingman που βρήκα στην Έλξη (και προανέφερα) είχαμε βγει κάποιες φορές.

Πλέον κάνω cold approach πολύ πιο άνετα και κάνω locking-in. Είναι πολλά που θέλω να δουλέψω, π.χ. τα closes, openings, solidifying rapport.

Τον τελευταίο καιρό έψαχνα για sargers εδώ στην Πάτρα (π.χ. στην Αθήνα έβρισκα εύκολα) μέσα από άλλα forums και torrent trackers (έναν τον βρήκα πολύ απρόσμενα και χαίρομαι γι'αυτό), τελικά βρέθηκαν 4-5 άτομα (αναμέσα τους και 2 μέλη του forum) και τον τελευταίο μήνα έχει δημιουργηθεί μια παρέα που έχει ήδη κάνει παιχνίδι κάποιες βραδιές. Τώρα με αυτήν την παρέα το ενδιαφέρον αναζωπυρώνεται πραγματικά, γιατί ξεσηκώνουμε ο ένας τον άλλο και όντας διαφορετικοί δίνουμε ο ένας στοιχεία στον άλλο. Μαζί τους έχω βγει νομίζω περίπου 6 φορές.

Το PU άλλαξε τη ζωή μου. Με τις γυναίκες έκανα πράγματα που πριν δε θα πίστευα ότι θα μπορούσα να μάθω. Ακόμα και στους φίλους, όπου έβαλα συγκεκριμένα κριτήρια και έκανα ριζικές αλλαγές και με τόνωσε καταπληκτικά και επαγγελματικά.

Σκοπός μου είναι να αυξήσω τα επιτυχημένα αποτελέσματα με τις γυναίκες και μάλιστα με γυναίκες όλο και υψηλότερου επιπέδου εμφανισιακά, ως προσωπικότητες και πάντα σύμφωνα με τα κριτήριά μου, να έχω τη δυνατότητα να γνωρίζω γυναίκες σχεδόν παντού και σχεδόν πάντα κάνοντας τουλάχιστον #close, ώστε συνολικά να έχω πάντα δυνατή γυναικεία συντροφιά και σεξ εννοείται και να βελτιωθώ γενικότερα ως άνθρωπος (μέσω του Inner Game, του NLP και της Ψυχολογίας γενικότερα), αντιμετωπίζοντας τους φόβους μου, τις ανασφάλειές μου, την αρνητική σκέψη γενικότερα, και τα ελαττωμάτα μου και να βελτιώσω τα πλεονεκτήματά μου.

PS: Επειδή είμαι μέλος και σε άλλα forums κάνω copy paste δημοσιεύσεις μου από εκεί εδώ και μπορεί να υπάρχουν μέσα σε αυτές κάποια πράγματα που να φαίνονται άσχετα, οπότε ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη.

Have fun!!!

Cavalheiro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Cavalheiro: Patras' member
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Patras' FR

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Member Profile-
Μετάβαση σε: