The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Η ζωή μετά το "παιχνίδι"!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

Η ζωή μετά το "παιχνίδι"! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ζωή μετά το "παιχνίδι"!   Η ζωή μετά το "παιχνίδι"! Icon_minitimeΤετ Οκτ 01, 2008 3:25 pm

Hail brothers,


Το πριν:

Λοιπόν, αυτό ίσως είναι και το πιο χρήσιμο post που έχω κάνει μέχρι σήμερα και περιγράφει το πως άλλαξε η ζωή μου αφού διάβασα το βιβλίο του Strauss! Βασικά, η σχέση μου με τις γυναίκες δεν ήταν καλή ή κακή, ήταν περίεργη! Όπως έχω ξαναπεί, ήθελα να είμαι "Mr. Nice Guy" γιατί πίστευα ότι πρέπει να είσαι 100% αυθεντικός σε κάτι και πως ό,τι δώσεις θα πάρεις... Με αυτό το σκεπτικό είχα λίγες περιπτώσεις και όχι μόνο δεν έπαιρνα όσα ήθελα αλλά ούτε τα μισά απ' όσα έδινα! Ένιωθα βέβαια μισογεμάτος αλλά ώρες ώρες και μ@λ@κ@ς, μ@νόδουλος κ.ά. ...


Η αλλαγή:

Αφού πρόσφατα χώρισα με μια μακροχρόνια σχέση(φυσικό επακόλουθο), συνειδητοποίησα ότι η ηλικία μου αυτή τη στιγμή είναι να πηδ@ω ό,τι καλό υπάρχει, διαφορετικά ο ρομαντισμός σε καταστρέφει αλλά το χειρότερο είναι να σκας το κεφάλι σου προσπαθώντας να μπεις στο μυαλό του άλλου, ιδίως σε μια γυναίκα! Μπορεί βέβαια να βρεις κάτι ξεχωριστό αλλά... Έτσι, για ν' αποφύγεις τα χειρότερα πρέπει και να είσαι καλά προετοιμασμένος και να έχεις ενναλακτικές! Πριν διαβάσω το βιβλίο, ήμουν λίγο χέστης και αυτό διότι έπασχα από μοναδικίτιδες και ήμουν πολύ επιρρεπής σε σχόλια των άλλων με συνέπεια(αν και γενικά είμαι ακομπλεξάριστο άτομο) ν' αποκτήσω τα περισσότερα κόμπλεξ αυτού του είδους! Χαρακτηριστικά, μου την έσπαγε που είχα σιδεράκια, μου την έσπαγε που είχα ακμή, που δεν είχα αυτοκίνητο κλπ. ... Στη συνέχεια όλα αυτά πέρασαν σε δεύτερη μοίρα, έβγαλα τα σιδεράκια, η ακμή έφυγε, έβγαλα δικά μου λεφτά, άλλαξα πολλά ακριβά αυτοκίνητα και είδα ότι αυτά βοηθάνε πολύ πολύ λίγο! Εδώ και λίγα χρόνια ήμουν έτοιμος να πάω παραπέρα αλλά για ακόμα μια φορά δεν μπορούσα να κατανοήσω πλήρως τη γυναίκα! Έπρεπε να μην ασχοληθώ και πάρα πολύ μ' αυτό! Μια μέρα λοιπόν αγόρασα τη "μυστική βίβλο της γυναικείας αποπλάνησης" και είχα την απορία να δω πώς ένα βιβλίο μπορεί να σε βοηθήσει! Αποδείχτηκε λοιπόν ότι ήταν η καλύτερη επένδυση με 30Ε που έχω κάνει ως τώρα! Wink


Το τώρα:

Είτε το πιστεύετε είτε όχι, εγώ θεωρώ τον Style best of the beast! Το παλικάρι από ΜΑΤ έγινε ΡUG και η ιστορία του ενέπνευσε πολλούς καθώς ο Στιλάτος είναι αυτός που θέλουν οι περισσότερες, να έχει style δηλαδή και όχι να είναι μοντέλο, να είναι σεξουαλικός αλλά όχι κοινωνικό ρομπότ! Επιτέλους ένας τύπος που κατέθεσε ειλικρινή αποστάγματα σχετικά με το πέσιμο που μέχρι πριν θαύμαζα από ταινίες ή αποδοκίμαζα από κάτι λιγούρηδες στα κ@λ@μπαρα! Από τότε έγινα "πιλότος μαχητικού" Very Happy , βλέπω όλες τις γυναίκες πλέον σαν στόχους που πρέπει να καταρριφθούν και ειλικρινά δεν ξέρω πως αλλά καθώς η αυτοπεποίθηση ανεβαίνει, νομίζω ότι(η αύρα ή ό,τι άλλο είναι-αν είναι) το αντιλαμβάνονται και οι γυναίκες και έλκονται!!


Οι "συμβουλές" μου:

Σίγουρα δεν είμαι PUA, τουλάχιστον όχι ακόμα αλλά βλέπω ότι υπάρχουν αρκετά λάθη που γίνονται συχνά από τον κάθε επίδοξο ΒΟΥΤΟΥΠΟΥ και πρέπει να αποφευχθούν!

1. Καταρχήν, όλα αυτά που έχουν γράψει όλοι οι δάσκαλοι της κάθε μεθόδου πεσίματος δίνουν πορεία πλεύσης, δεν είναι κατ' ανάγκη οδηγίες που πρέπει να εφαρμοστούν κατά γράμμα λες και είναι δοσολογία φαρμάκου αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να πηδάμε στάδια! Μερικές ατάκες φυσικά πρέπει να τις λέμε όπως είναι, ο καθένας μπορεί να βρει τη δική του που του ταιριάζει! Μερικά πράγματα είναι έμφυτα και άλλα μπορούν να διδαχθούν και πιστεύω ότι ένας PUA δε γεννιέται, γίνεται! Για έναν PUG το συζητάμε! Η όλη φάση είναι η υιοθέτηση ενός νέου τρόπου ζωής προς το καλύτερο και όπως είπε κάποιος από ΄δω μέσα: "το θέμα είναι να ξεμάθουμε", μερικές φορές έχουμε συνηθίσει στη μ@λ@κί@ που ακόμα και το καλύτερο μας φοβίζει! Αρχίστε με τη νέα σας φιλοσοφία να κάνετε φίλους, να είστε ευχάριστοι και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν, όλοι έχουν κάτι να πουν και θέλουν να το πουν, ιδίως σε κάποιον άγνωστο που μόλις γνώρισαν! Αρχίστε να κάνετε χαβαλέ και νέες γνωριμίες από τους άνδρες πρώτα για να σας φανεί πιο εύκολο, πείτε μια καλημέρα στο γείτονα που ποτέ δε λέγατε, κάντε λίγο χιούμορ με τον σερβιτόρο που σας φέρνει τον καφέ κάθε μέρα, πείτε ένα ανέκδοτο στο παιδί που σας βάζει βενζίνη στο αυτοκίνητο και αν προκύψει και κάποιος κομπλεξικός γράψτε τον στα @@ σας!

2. Το να γίνεις PUA θέλει κάποια αφοσίωση, μπορεί να πει κάποιος "σιγά ρε μεγάλε, όλοι αυτοί που βγαίνουν και χτυπάνε γκομενάκια τα βράδυα είναι PUA που έχουν διαβάσει πολύ και έχουν κάνει σεμινάρια"; Κι όμως, πολλοί το έχουν κάνει αλλά δεν το λένε, άλλοι χτυπάνε μέτρια και άλλοι εύκολα! Ένας PUA όμως δε μασάει σε τίποτα γιατί έχει γίνει δεύτερη φύση του το πέσιμο! Ένα λάθος που κάνουν οι περισσότεροι είναι ότι διαβάζουν ένα - δυο βιβλία για το πέσιμο, μαθαίνουν κάποιες ατάκες και μετά νιώθουν πανέτοιμοι να βγούν και να "φορτώσουν" γυναίκες αλλά τα πράγματα δεν τους κάθονται καλά γιατί κάπου ξεμένουν, βραχυκυκλώνουν, οι γκόμενες δε λειτουργούν όπως θα ήθελαν αυτοί και όταν μερικοί δεν έχουν και εμπειρία τότε τα σκατώνουν όπως έκανε και ο Neil σε ένα από τα πρώτα του πεσίματα στο οποίο είχε πάρει τζάμπα χαρά! Εκεί είναι που ένα καλό φτερό μπορεί πάλι να σε βοηθήσει και να σου πει τα λάθη σου... Η κοινωνία έχει γίνει πολύπλοκη, δεν είμαστε neadertal να πάρουμε το ρόπαλο και να την κοπανήσουμε, έχουν μάθει καλά το παιχνίδι με διάφορους τρόπους, δεν είναι μεμπτό να είμαστε προετοιμασμένοι!

3. Με το να γίνεις PUA μπορείς να αντιμετωπίσεις δύο πολύ βασικά προβλήματα, εκείνο της χυλόπιτας και εκείνο της μοναδικίτιδας και όταν κάτι τέτοιο συμβεί απλά προχωρείστε, μην κοιτάξετε πίσω! Σκεφθείτε λίγο τα λάθη σας για να βελτιωθείτε, κάντε μια τελευταία κίνηση αλλά ΜΗΝ την παρακαλάτε! Ένας PUA έχει τόσες πολλές ευκαιρίες να χτυπήσει γκόμενες που δεν κάθεται ν' ασχοληθεί με μια που δεν αξίζει την προσοχή του!

4. "Nice guy is dead"! Πολλές φορές αυτό σε κάνει αδύναμο, χαλαρώνει το πάθος, σε κάνει σίγουρο στα μάτια κάποιας και μπορεί να σου κάνει ζημιά! Δε λέω, σεβασμός στα υπέροχα αυτά πλάσματα αλλά μη μας λυπούνται κι όλας! Θα δείτε δραματική βελτίωση αν κόψετε λίγο από το "καλό παιδί" και αυτό γιατί η υπερβολική σιγουριά και όλα τα υπόλοιπα που εκπέμπετε σας κατατάσσουν σε δύο κατηγορίες: ή σε εκείνη του φίλου που η άλλη θα του τα πρίζει λέγοντάς του όλες τις παπαρολογίες της ή σε εκείνο του υποψήφιου μ@λ@κ@ - πατέρα - συζύγου! Όταν όμως είσαι και λίγο κ@λοπαιδαράς η γυναίκα έλκεται από το μυστήριο...

5. Μη δένεστε απ΄την αρχή με κάποια αλλά δώστε ό,τι χρειάζεται τμηματικά! Ό,τι σας επιπτρέπει και εκείνη να δώσετε, μη μας πούνε και μ@λ@κες στην τελική!

6. Ζητήστε βοήθεια! Εδώ είμαστε κι εμείς, και οι φίλοι σας και οι γνωστοί σας! Δε μπορεί, κάποιος θα έχει να πει κάτι για να σας βοηθήσει! Πάντα η πανσπερμία απόψεων βοηθά!

7. Πιέστε λίγο παραπάνω! Στην αρχή ήμουν εντελώς αντίθετος με αυτό αλλά στην πορεία είδα ότι οι γυναίκες είναι όχι μόνο ευμετάβολα όντα αλλά θέλουν και να τις κυνηγάνε αποφασιστικά! Μου έχει τύχει να "φορτώσω" με κάποια και να την πιέσω λίγο παραπάνω, τόσο ώστε να δει τι μπορεί να χάσει! Το αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές θα είναι καλό!

8.Όταν της ρίξετε την αυτοπεποίθηση και γκρεμίζετε συνεχώς αντιστάσεις, σταματήστε τα neg! Ένα υπερβολικό προσβλιμέντο(όπως π.χ. "είσαι χαζή;") μπορεί να την κάνει να ενδιαφερθεί αλλά ταυτόχρονα να την απομακρύνει! Σε τέτοια περίπτωση θα έχει προσβληθεί και το μόνο που θα την ενδιαφέρει θα είναι για ποιό λόγο την πρόσβαλλες, χώρια που μπορεί να σε θεωρήσει και κομπλεξικό!

9. Μην ψαρώνεις, αν κάπου δεις ότι ξεμένεις από λόγια, πιάσου από τον διάκοσμο του χώρου, από κάτι που φοράει και ξεκινήστε πάλι τη συζήτηση ώστε να τη διατηρήσεις ζεστή! Αν χρειαστεί πούλησέ της και λίγο παραμύθι και κάντην να σου δώσει εκείνη το τηλέφωνό της πριν φύγεις!


Σίγουρα όλα όσα προείπα θα τα ξέρετε αλλά καλό είναι να τα ξαναλέμε για να μην τα αγνοούμε! Τα περισσότερα λάθη σε όλες τις περιπτώσεις είναι αυτά που είναι οφθαλμοφανή αλλά τα θεωρούμε ασήμαντα! Αρχίστε το παιχνίδι από τους φίλους σας που σας κομπλάρουν! Lead the men and the women will follow και το πολύ πολύ αν δεν τα καταφέρετε γράψτε τους, όταν σαν PUA θα χτυπάτε τα 10άρια αυτοί θα είναι με το πουλί στο χέρι!

Μ' αυτά και μ' αυτά νομίζω ότι το "Παιχνίδι" δεν είναι απλά και μόνο ένας οδηγός πεσίματος σε μορφή ημερολογίου αλλά κάτι παραπάνω, είναι συνάμα κι ένας οδηγός αυτοβελτίωσης! Ας συνεχίσουμε παράλληλα με το sargάρισμα να διαβάζουμε βιβλία και ν' αποκτάμε εμπειρίες και οι στόχοι θα είναι όλο και πιο εύκολοι!

Εν τέλει, μην αγνώνεστε! Το θέμα είναι η διασκέδαση!


Φιλοκαλούμεν γαρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν ανευ μαλακίας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Η ζωή μετά το "παιχνίδι"! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ζωή μετά το "παιχνίδι"!   Η ζωή μετά το "παιχνίδι"! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 12, 2009 5:42 pm

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον post!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
enomish

enomish


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 38
Location : Πτολεμαιδα
Registration date : 08/08/2009

Η ζωή μετά το "παιχνίδι"! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ζωή μετά το "παιχνίδι"!   Η ζωή μετά το "παιχνίδι"! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 17, 2011 8:10 pm

Ευγε!!! αυτη τη στιγμη απλα σε χειροκροτο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=1445440284
 
Η ζωή μετά το "παιχνίδι"!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Main-
Μετάβαση σε: