The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maevius

maevius


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 43
Location : athens
Registration date : 16/09/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΚυρ Σεπ 28, 2008 11:52 pm

ας ανεβασω κι εγω το πρωτο μου fr. λοιπον εχω ξεκινησει να διαβαζω το VAH κι εχω μολις φτασει στο 6 κεφαλαιο που αναφερεται στο Α2 καθως τωρα εχω ξεκινησει να ξεσκονιζω τα αγγλικα μου επειτα απο αρκετα χρονια. Περα απ αυτο και του style (το μονο στα ελληνικα) δεν εχω διαβασει κατι αλλο.
ας μπω στο θεμα τωρα. λοιπον, 3πλο σετακι απο μουναρες σκαει σε καφετερια. το target μου ειδα πως ειχε τατουαζ tribal πανω απ τον κωλο κι αυτο αποτελεσε για μενα το κοκκινο πανι να παω προς τα κει διχως δευτερη σκεψη! Very Happy
προσωπικα δεν εχω καθολου ΑΑ και δε δισταζω να πλησιαζω. τις πλησιαζω πλαγιως και τους μιλαω πανω απ τον ωμο απευθυνομενος με εντονη, αργη και καθαρη φωνη, και στις τρεις για να μη δειξω πως τις σνομπαρω και γουσταρω μονο το target
"αυτη τη στιγμη ειστε τυχερες αλλα ειστε και ατυχες! τυχερες γιατι ηρθατε και κατσατε στον ιδιο χωρο μαζι μας. ατυχες γιατι? <εδω τις αφηνω λιγα δευτερολεπτα κανοντας παυση και βλεπω το target μου να χαμογελαει με το στυλ "γουσταρω πες κι αλλα" κανοντας μου νευμα με το κεφαλι να συνεχισω> επειδη τωρα φευγουμε..." και μου κανει η μια απ τις αλλες 2 (πολυ αλητοφατσα οπως την εκοψα) με πολυ αποτομο τροπο σα να της σκοτωσα τη μανα και τον πατερα Shocked
"ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!" κοιτωντας με αγρια pale
και της απανταω με ειρωνικο τροπο "κι εσυ καλη ορεξη..." δειχνοντας το παγωτο της που ειχε παρατημενο στο τραπεζι της εδω κι αρκετη ωρα και της γυρναω την πλατη φευγοντας. προτου παω προς τα κει εβλεπα την AMOG να κανει κατι περιεργες αγκαλιτσες στην αλλη, Suspect
ενω το target μου τις ειχε φατσα οπως καθοταν κι ολη την ωρα επαιζε με το κινητο της. ειλικρινα με αιφνιδιασε και το μονο που ηξερα να κανω ηταν να σηκωθω να φυγω, ομως το target μου τζαμπα και βερεσε το εχασα... No
πως αλλιως μπορουσα να ενεργησω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΔευ Σεπ 29, 2008 12:54 am

μάλλον έπρεπε να έχεις wing να της πιάσει την κουβέντα ώστε ν'απομονώσεις το μωρό εσύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΔευ Σεπ 29, 2008 6:55 pm

Νομίζω οτι το πρόβλημα ήταν στο opener που χρησιμοποίησες.
Υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να ανταποκρινόταν θετικά ή παιχνιδιάρικα σε αυτό που είπες αλλά πιστεύω ότι είναι ελάχιστες.
Οι πιό πολλές θα απαντούσαν όπως σου απάντησε η αλητόφατσα.
O λόγος είναι επειδή πηδάς φάσεις.
Πας και ανοίγεις λες και έχεις ήδη attraction.
Kάτι τέτοιο θα μπορούσε να δουλέψει μόνο αν ένιωθαν ήδη έλξη για εσένα.

Προσωπικά θα πρότεινα ένα opener το οποίο να στηρίζετε στις γυναικείες απόψεις.
Σπάνια αποτυγχάνει.

Τέλος πριν ορμήσεις προς το σετ κάτσε ένα λεπτό και μελέτησε το.
Το πιθανότερο ήταν αυτή που σου απάντησε "Καλό Βράδυ" να ήταν και η αρχηγός του σετ, επειδή απάντησε 1η.
Είχε δλδ την δυνατότερη προσωπικότητα
Αν σε αποδεχτεί ο αργιγός του σετ, τότε αυτόματα σε αποδέχετε και ολόκληρο το σετ.
Αν καθόσουν λίγο να το παρατηρήσεις πριν πας μπορεί να διαπίστωνες ότι αυτή είναι η πιό ομιλητική και αυτή της οποίας την εΥνοια θα έπρεπε να κερδίσεις πριν ασχοληθείς με τον στόχο σου.

Αρα νομίζω ότι η σωστή σειρά ήταν:
1. Μελετάς το σετ
2. ανοίγεις με ένα opinion opener όλο το σετ.
3. Πειράζεις την απάντηση τους.
4. Κερδίζεις την ευνοια του αργηγού.
5. Ασχολήσαι με τον στόχο σου.

Ενα φτερό θα βοηθούσε, όπως σωστά λέει και ο coolman, αλλά δεν θα έπρεπε να είναι εκεί απο την αρχή.
Θα έπρεπε να έρθει την στιγμή που έχεις κερδίσει την ευνοια του αργηγού ώστε να τις διασκεδάσει και να τις κρατάει απασχολημένες όσο εσύ διεκδικείς τον στόχο σου.

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
maevius

maevius


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 43
Location : athens
Registration date : 16/09/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΤρι Σεπ 30, 2008 12:49 am

Μα εκείνος ο τρόπος που έχω χρησιμοποιήσει ανοίγοντας με χιούμορ πάντα πιάνει και δεν έχω δει ειλικρινά ποτέ από καμιά αρνητίκή ανταπόκριση. Τους το μεταφερω παντα με τετοιο στυλ και με τετοιο τροπο που φαινεται αυθεντικο κι οχι ψευτικο!
Πάντα γελούσαν, όχι βέβαια με την ιδια ατάκα αλλά με διάφορες που προκαλούσαν καποιο γέλιο και παντα ο παγος γινόταν θρυψαλα. Αλλο αν επεσα σε γαμησε τα περιπτωση. και το target μου το ειδα να ανταποκρινεται θετικα, ασχετα αν η αρχηγος του group ηθελε να μου την πει. πιστευω θα μπορουσα να την αποστομοσω οπως ο style τοτε τις 2 φιλες που το παιζανε διδυμες αν θυμασαι στο βιβλίο του στη σελ. 191-192
η αλήθεια είναι πως δε μου βγαίνει να κάθομαι να ρωτάω γυναικεία άποψη απευθείας στο άνοιγμα. δε δουλευει αυτο για μενα. τι να τις ρωτουσα, "ειδατε τη φασαρια που εγινε εξω" κτλ. Τι θα μπορουσα να ρωτησω δηλαδη?
χρησιμοποιώ χιούμορ ΠΑΝΤΑ (το οποίο και πιάνει) στην αρχη για να μπω στο Α1 και τοτε τις ρωταω για γυναικειες αποψεις, κοιτάζοντας να κερδίσω την εύνοια των obstacles και μετά να χωθώ στο target .
δυστυχώς wingman δεν υπάρχει καθώς οι AFC δεν τολμούν ουτε στην πιο ζωηρη τους φαντασια να ερθουν να βοηθησουν. στο παρελθον με AMOGαραν κιολας το οποιο και τους το εκοψα μαχαιρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΤρι Σεπ 30, 2008 1:16 am

Λοιπόν, αυτό με τον αρχηγό είναι βασικό, δυστυχώς φίλε μου! Για να κατακτήσεις κάποια πρέπει να τα έχεις καλά με τη δυναμική φίλη της, μου έχει συμβεί πολλές φορές και είναι σπαστικό! Σκέψου ότι αν δεν τα πας καλά με τη φίλη της, μπορεί να σε διώξει όπως και έκανε ή ακόμα και να κάνεις σχέση μαζί της να την επηρεάζει αρνητικά για 'σένα! Αν όμως σε συμπαθήσει η αρχηγός τότε τα πράγματα θα γίνουν πολύ πιο εύκολα, μπορείς τότε να τη βάλεις ακόμα και να δουλεύει για 'σένα αλλά να μην το ξέρει...

Μήπως δεν έπρεπε να τις πεις ότι είστε άτυχες επειδή φεύγατε; Έδωσες λαβή στο ΑΜΟG να σου την πει και μετά δε μπορούσες να της πεις τίποτα όπως σου απάντησε! Μπορούσες να πεις κάτι άλλο... Anyway, πάμε γι' άλλα τώρα!

Όσο για wingman, γι'αυτο θα κάνουμε ένα meeting! Ένα καλό φτερό παίδες μπορεί με μια φράση να σε βάλει για τα καλά στο παιχνίδι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maevius

maevius


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 43
Location : athens
Registration date : 16/09/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΤρι Σεπ 30, 2008 1:27 am

coolman συμφωνω πως πρεπει πρωτα να κερδισεις τις φιλες του target, ολα ok
ΟΜΩΣ στην αρχηγο, ετσι οπως την εκοψα, και τη γυναικεια αποψη να τη ρωτουσα για οτιδηποτε παλι την ιδια αντιδραση θα ειχε. παλι τις ιδιες παπαριες θα μου ελεγε! ειλικρινα σου μιλαω, αν την εβλεπες πως με κοιταζε λες και της χρωστουσα κανα εκατομμυριο ευρω, θα καταλαβαινες για τι πραγμα μιλαω. το body language μου ηταν πολυ καλο και γι αυτο το target γουσταρε. οοποτε σημασια δεν εχει το τι λες αλλα ΠΩΣ ΤΟΛ ΛΕΣ!!!
ομως αν αναμεσα σε φρεσκα φρουτα βαλεις ενα σαπιο τοτε και τα υπολοιπα θα χαλασουν (βλ. περιπτωση με την πατσαβουρα obstacle)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της   τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της Icon_minitimeΤρι Σεπ 30, 2008 1:40 am

Ναι, ξέρω από τέτοια περίπτωση! Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για να πάρεις με το μέρος σου την αρχηγό είναι ένα έμμεσο κοπλιμέντο! Συνήθως είναι κομπλεξικές, εγωίστριες αλλά φιλάρεσκες! Μπορεί και να ζήλεψε όταν σου μίλησε η φίλη της! Anyway, γράψην τώρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τι κανουμε οταν μας amogarei η φιλη της
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Sticky Points-
Μετάβαση σε: