The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τι γίνεται με τους άντρες???

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Τι γίνεται με τους άντρες??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι γίνεται με τους άντρες???   Τι γίνεται με τους άντρες??? Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 11:24 am

Εδώ και καιρό τώρα παρατηρώ ότι προσπαθούν να κάνουν τους άντρες να μοιάζουν με τις γυναίκες!!!!
Αν είναι δυνατόν, συναντώ όλο και πιο συχνά άντρες που έχουν ξυρισμένα πόδια, στήθος, χέρια...
(και μην μου πει κανείς ότι ξαφνικά είναι... ΟΛΟΙ αθλητές!
Ακόμα μας βομβαρδίζουν με διαφημίσεις για κρέμες νυκτός, ημέρας, κατά των ρυτίδων, κατά της κούρασης, για απολέπιση και γενικώς με οτιδήποτε χρησιμοποιούσαν οι γυναίκες εδώ και χρόνια.

Είναι γεγονός ότι σχεδόν όλοι οι "χώροι" τηλεόραση, μόδα κλπ κυριαρχούνται από πουστ.... ομοφυλόφιλους.
Τα παιδιά μέχρι τα 5 τους χρόνια ότι βλέπουν το θεωρούν φυσιολογικό επειδή δεν έχουν ανεπτυγμένη κρίση και σαν να μην έφτανε αυτό όλα τα πρότυπα των αντρών που τους παρουσιάζουν είναι λίγο πιο light...

Όσες γυναίκες έχω ρωτήσει το θεωρούν αηδία αυτό και όσες λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα (μου έχουν τύχει δυο-τρεις)
είμαι σίγουρος ότι ανάμεσα σε έναν άντρα και σε έναν λιγότερο άντρα θα επιλέξουν τον πρώτο.(εμφανισιακά πάντα γιατί ο άλλος παίζει να είναι και ο καλύτερος ΒτΠ)

ΜΗΝ ξεχνάτε ότι η πρώτη εντύπωση παίζει μεγάλο ρόλο.

Τι γνώμη έχετε εσείς?




player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

Τι γίνεται με τους άντρες??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τους άντρες???   Τι γίνεται με τους άντρες??? Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 12:08 pm

Εγώ φίλε αυτά τα σιχαίνομαι, πήγα τις προάλλες να πάρω μια κολώνια απ' τα Hondos Center και ήταν μέσα κάτι μαλάκες που ήθελαν κρέμες για τα μάτια και διάφορες άλλες μπούρδες... Ξεφτίλα! Όλοι σχεδόν οι άντρες έχουν τρίχες αλλά τι θα κάνουμε, θα ξυριστούμε παντού; Εγώ δε συμφωνώ και με την τεχνική του Μυστήριου για φανταχτερά ρούχα και βαμμένα νύχια Mad ! Αν και κάποια αξεσουάρ τραβάνε σίγουρα την προσοχή των γυναικών...

Πιστεύω ότι ο άντρας πρέπει απλά να είναι περιποιημένος και καθαρός, η υπερβολή θα μας κάνει σαν τις γυναίκες, υπερβολικά φιλάρεσκους και κομπλεξικούς με την εμφάνισή μας! Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια, εγώ π.χ. καμιά φορά χρησιμοποιώ κρέμα γιατί τα χείλη μου σκάνε και επειδή πέρασα έντονη ακμή στην εφηβεία μπορεί να βάλω και λίγο make up! Μέχρι εκεί όμως, κρέμες, μάσκες, αποτρίχωση, μανικιούρ, πεντικιούρ και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. τα θεωρώ ψιλοφλωριές!

Τέλος, εκεί δυστυχώς οδεύουμε και μου κάνει εντύπωση που σε μερικές γυναίκες αρέσουν όλα αυτά! Κλασικά και το ντύσιμο έχει γίνει πιο φλώρικο, emo, ψευτοtrendy και δε συμαζεύεται! Τα νέα αντρικά αρώματα είναι για κλωτσιές και μοιάζουν με γυναικεία ή άντε unisex, γι' αυτό και προτιμώ κλασικές δοκιμασένες λύσεις όπως Farenheit για κολώνια. Με τα ρούχα το ίδιο, σιχαίνομαι να βλέπω άντρα να βγαίνει έξω το βράδυ πηγαίνοντας σε μπαρ και να φοράει σορτσάκι και σαγιονάρα! Λίγη κομψότητα δε βλάπτει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Τι γίνεται με τους άντρες??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Open up your mind   Τι γίνεται με τους άντρες??? Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 10:31 pm

mates,

open up your minds!

πραγματικά δεν παίζουν κανένα ρόλο όλα αυτά.

Ο Μystery φορούσε eyeliner, έβαφε μαυρα τα νύχια του και φορούσε πλατφόρμες παπούτσια.

Ο Style φορούσε δακτυλία σε 5 απο τα 10 του δάκτυλα και δεν φάνηκε να τον εμποδίζει πουθενά αυτό.

Ο Ξάδερφός μου, ένας απο τους μεγαλύτερους natural της Θεσ/νίκης με άπειρες κατακτήσεις που κάθε μέρα αυξάνωντε εχει κάνει αποτρίχωση παντού και όμως είναι απο τους πιο αρρενωπούς και αρσενικούς άνδρες.

Εγώ δεν θυμάμαι όλο το καλοκαίρι να φόρεσα παπούτσι απο το πρωί μέχρι το βράδυ στα κλαμp. Πάντα νε τζιν και σαγιονάρα, ή βερμούδα και σαγιονάρα. Τα σετ όμως ανοίγαν κανονικότατα. Το καινούριο μου άρωμα, το οποίο μου το πρότεινε το φτερό μου ο Rake Richelie, μυρίζει γιασεμί, και όσες κοπέλες που γνώριζα παραμιλούσαν για το άρωμά μου. Επείσης μ' αρέσουν και οι κρέμες τις οποίες πρέπει να βάζω επειδή πηγαίνω κολυμβητήριο και το χλώριο ξυραίνει απίστευτα το δέρμα. Δεν είναι λίγες οι φορές που μου έχουν πεί γυναίκες ότι τις αρέσει πολύ το δέρμα μου.

Ο Rake Richelie, το φτερό μου δεν κάνει τίποτα από τα παραπάνω. Κι όμως οι γυναίκες θαυμάζουν την φυσικότητά του, τον αυθορμιτισμό του, και το ζωόδες ενστικτό του.

Kαταλήγω λέγωντας δεν υπάρχει σωστό και λάθος.
Το βασικό είναι να μπορείς να "υποστηρίξεις" αυτό που κάνεις και να περνάς το μήνυμα ότι είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.
Αν νιώθεις ξένος μέσα στα ίδια σο τα ρούχα , το ίδιο αντιλαμβάνοντε και οι άλλοι.
Αν νιώσεις ο εαυτός σου με μια κολώνια που μυρίζει γιασεμί, μπορεί κάποια μέρα να δείς να την φοράει κάποιος που την κορόιδευε!

Και κλέινω όπως άνοιξα..
mates..open up your minds!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

Τι γίνεται με τους άντρες??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τους άντρες???   Τι γίνεται με τους άντρες??? Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13, 2008 2:31 pm

Γούστα είναι αυτά μάγκες, το θέμα είναι να νιώθεις άνετα, να το φοράς το ρούχο και όχι να σε φοράει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
azibaravas




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 18/08/2008

Τι γίνεται με τους άντρες??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τους άντρες???   Τι γίνεται με τους άντρες??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12, 2008 7:07 pm

Very Happy h giagia mou elege kai tsoubali na baleis...an ksereis na milas kataktas ta panta:P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι γίνεται με τους άντρες???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Διάφορα-
Μετάβαση σε: