The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Opening Savers

Πήγαινε κάτω 
+2
maestro
Rake Richelie
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rake Richelie




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Registration date : 02/09/2008

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Opening Savers   Opening Savers Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2008 1:39 pm

Μερικα κολπακια.


Ποτε μην πατε να κανετε Open σκεφτομενοι οτι κανετε Σετ η οτι θελετε να χωσετε η οτι θα αποτυχεται η θα επιτυχεται...

Θα εχετε την προοπτικη οτι κανετε πλακα και οτι ειλικρινα θελετε να γνωρισετε αυτην την κοπελα σαν ατομο, απομονωστε ολα τα υπολοιπα συναισθηματα στο 0%
Δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να φαινεται οτι της πεφτεται!!! Σκεφτητε τον Στοχο σαν μια ακομα Εμπειρια και τιποτε αλλο καλο η κακο.

Τα προκατασκευασμενα openers βοηθανε πολυ...Αλλα αν δεν γινουν με το σωστο στυλ η τροπο βγαινει ασχημο αποτελεσμα... Μπορειτε να χρησιμοποιησετε ενα τελειως ασχετο opener το οποιο με τον σωστο τροπο να ειναι τελειο.

Δεν εχει καμια σημασια τι λεμε αλλα πως το λεμε!

Προσωπικα ημουν μεσα σε ασανσερ με μια κοπελα οι δυο μας, γυρναω την κοιταω και της λεω "Ειμαι υπευθυνος για τα αγρογλυφικα στην αγγλια"
Τελειως ασχετο...... Αλλα οπως ξερετε οταν εισαι μεσα σε ενα ασανσερ ειδικα με μια κοπελα ανεβαινει το Tension ειτε το θελεις ειτε οχι.
Η απαντηση της ηταν να λυθει στα γελια λεγωντας "και γω που νομιζα οτι το καναν εξωγηινοι" Συνεχιζω να γελαω χαριτωλογοντας.
" Δεν εχεις αδικο για αυτο...στην ταρατσα παω να παρω τον ιπταμενο δισκο μου οπου τον εχω παρκαρει"

Συνεχισα με ενα Neg δολωμα λεγωντας "Δεν τον δειχνω ομως οπου να ναι παρα μονο σε ξεχωριστα και απελευθερωμενα ατομα, τον δισκο μου εννοω...(αυτο το ειπα γελωντας με προστυχο στυλ) εισαι ενα τετοιο ατομο?"

Με ολα αυτα φτασαμε στον οροφο της και καταλαβα οτι της αρεσει η ολη φαση. Με το φτανουμε δεν αφηνω το Σετ να φυγει με πολυ απλο τροπο να ξαναπατησω το κουμπι για τον πρωτο οροφο.... Γελασε, δεν την αφηνω να μιλησει και την ξαναρωταω, "εισαι τετοιο ατομο η χανω τον καιρο μου?"

Εν' τελει παει παλι στον πρωτο το ασανσερ και αφου μου εχει δωσει την καρτα της με το κινητο της βγαινω απο το ασανσερ και την κανω χωρις να παω πουθενα μεσα στο κτιριο... Με ρωταει βλεπωντας με φευγωντας σε πιο οροφο πηγαινα... Χωρις να πω τιποτα γυρναω την κοιταω,χαμογελαω με νοημα και φευγω.

Δεν υπαρχει περιπτωση να της ξανασυμβει κατι τετοιο δυνατο συναισθημα εκεινη την μερα η την βδομαδα και πιθανον να το πει και στις φιλες της οτι γνωρισε ενα τρελλο τυπο μεσα σε ασανσερ. Εν' μερη μια διαφορετικη εντυπωση και ενα ξαφνιασμα.

Το σετ ηταν και το μετα Απολυτη επιτυχια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Opening Savers   Opening Savers Icon_minitimeΤετ Σεπ 10, 2008 9:07 pm

Respect!

Πρωτότυπος, παιχνιδιάρης, πλακατζής, τρελός, με σχέδιο και ευέλικτος όπως πάντα.
Το να καταφέρεις να πάρεις το τηλ απο μία άγνωστη που συνάντησες μέσα στο ανσασερ σε 2 λεπτά είναι πραγματικά πολύ καλό παιχνίδι.
Όπως είπες και εσύ, το Σετ άνοιξε και #έκλεισε με απόλυτη επιτυχία!

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Opening Savers   Opening Savers Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 1:13 am

Θα συμφωνίσω με τις δύο παρακάτω φράσεις του Rake:
"Ποτε μην πατε να κανετε Open σκεφτομενοι οτι κανετε Σετ η οτι θελετε να χωσετε η οτι θα αποτυχεται η θα επιτυχεται..."
"Δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να φαινεται οτι της πεφτεται!!"

Πριν λίγο καιρό θα έλεγα ότι αυτά δεν έχουν πολύ σημασία, αλλά παίζουν σημαντικό ρόλο.
Μου έχει τύχει τρεις φορές να ανοίξω σετ με ρουτίνα που ξέρω καλά και να καταλάβουν ότι όλο αυτό το είπα για να τους πιάσω κουβέντα και όχι γιατί χρειαζόμουν γυναικεία γνώμη.
Όπως λέει και ο maestros... πρέπει να λειτουργεις κάτω από τα radar!!!!
και + ότι τα καλύτερα ανοίγματα μου έχουν τύχει, όταν έχω βγει με τους φίλους μου για να περάσω καλά και όχι όταν βγαίνω με σκοπό να γνωρίσω γυναίκες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Opening Savers   Opening Savers Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 10:57 am

Άλλη μια καλή ιδέα για άνοιγμα σε ασανσέρ είναι να πεις στην κοπέλα με πονηρό βλέμμα "Τώρα φταίω εγώ να πατήσω κατά λάθος το stop...?"
Ήμουν σε ένα μεγάλο ξενοδοχείο χθες και όπως έφευγα από το μπαρ στην ταράτσα με δύο φίλες μου μπαίνουνε στο ασανσέρ μαζί μας άλλες 6!! κοπέλες. Σύνολο 8 κοπέλες και εγώ.
Με το που κλείνει η πόρτα γυρνάω τις κοιτάω και λέω "Μόνος μου με τόσες κοπέλες ε? (γυρνώντας στην φίλη μου) Για πάτα το stop!
Περιττό να σας πω ότι γέλασαν όλες, μία δεν το κατάλαβε αμέσως και ξαφνικά λέει "Α τώρα το κατάλαβα..., είσαι τυχερούλης!"
"Μπαααα" τις λέω, "μάλλον εσείς είστε τυχερές" αυτή συνέχισε λέγοντας:
"Ξέρεις οι λυσσάρες..." κάνοντας μια κίνηση με το χέρι και τα νύχια σαν αυτή που κάνει η catwoman, και απαντώ
"Τελικά κάνει δουλειά το axe!!!!

Δεν πήγαινα για κλείσιμο αλλά μου ανέβηκε η διάθεση και πήρα και αρκετές ιδέες



player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
enomish

enomish


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 38
Location : Πτολεμαιδα
Registration date : 08/08/2009

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παλίρροια και Σελήνη opener By Enomish   Opening Savers Icon_minitimeΠεμ Αυγ 20, 2009 8:14 pm

Είσαι με τους φίλους έξω και δείχνεις πως περνάτε την καλύτεροι φάση της βραδιάς σας . έχεις καθίσει έτσι ώστε το 2 set η το 3 set που θες να ανοίξεις να είναι 2-3 το πολύ βήματα πίσω και αριστερά σου .
Ξαφνικά σε μια έκρηξη θετικής ενέργειας στην παρέα σου γυρνάς αργά με χαμόγελο και πάνω από τον ώμο λες στο σετ :

- Παιδία έχετε σκεφτεί ποτέ πόσο πολύ επηρεάζει η σελήνη τη ζωή μας ιδιαίτερα αυτούς τους δυο μήνες ?
-
- (Αυτές ) – ναι / όχι μπλα μπλα μπλα …
- .(αν πουν όχι τότε λες : Σίγουρα θα έχετε κάποια φίλη / φίλο που θα έχει επηρεασθεί να έτσι να δείχνει λίγο στα χαμένα λίγο αποπροσανατολισμένη / ος λίγο κακόκεφη….. μπλα μπλα μπλα …. ) και συνεχίζεις ….
- (αν η απάντηση είναι ναι τότε απλά συνεχίζεις με….)
- Εγώ το έψαξα λίγο και βρήκα μερικές πολύ καλές θεωρίες του στιλ …
- να ότι η έλξη που ασκεί η γη στη σελήνη είναι τέτοια που διάφορα μαγνητικά πεδία δημιουργούνται σε τέτοιο αυξανόμενο μέγεθος που επηρεάζουν ακόμα και τα δικά μας ζωτικά όργανα … δεν είναι τυχαίο ότι κάποιες τέτοιες νύχτες μιας πιάνει μια ακατάπαυστη ταχυπαλμία … σαν να είμαστε ερωτευμένοι και περιμένουμε να φανεί αυτός που αγαπάμε.
-
- Αυτές κλασικά μπλα μπλα μπλα …
-
- Παντός την καλύτερη απάντηση την πήρα όταν πήγα στην Αγγλία να επισκεφθώ την φίλη μου την Χ που σπουδάζει αρχαιολογία και κάνει την πτυχιακή της πάνω στην ελληνική μυθολογία και τα στοιχεία που εκπίπτουν εξ αυτής στα πραγματικά γεγονότα. και έτσι μου είπε μια από της πιο συναρπαστικές ιστορίες τη ελληνικής μυθολογίας που λίγοι ξέρουν.
-
- Κάποτε χιλιάδες χρόνια πριν ήταν δυο κοπέλες που ήταν κάτι παραπάνω από φίλες , εύπορες όπως ήταν δεν είχαν τίποτα άλλο αν κάνουν στη ζωή του παρά να συναντιούνται κάθε βράδυ κάτω από το φως το αστερίων …
-
- (σηκώνεις το χέρι κ δείχνεις τα αστερία αν το βλέμμα τους ακολουθήσει το δάχτυλο σου τότε η ιστορία αρχίζει είδη να της συνεπαίρνει)
-
- …και να λένε πως πέρασαν την μέρα τους στο παλάτι η όπου αλλού πήγαιναν … αυτό γίνονταν κάθε βράδυ μέχρι που μια νύχτα ο ονειροπόλος Δίας που διέσχιζε (κανείς μια τοξοειδή κινήσει με το δάχτυλο) τον ουρανό άκουσε τη μαγική φωνή της Παλίρροιας και την ερωτεύτηκε αμέσως.
- Τότε έπεισε τον εαυτό του πως αν ήθελε να τη γνωρίσει θα έπρεπε να μεταμορφωθεί σε ένα νεαρό κυνηγό ο οποίος χάθηκε κοντά τους κυνηγώντας ένα ελάφι ενώ την ώρα που θα πλησίαζε θα έριχνε πρώτα ένα βέλος για να της εντυπωσιάσει….
- Κοιτάζοντας από ψηλά η Άρτεμης η θεά του κυνηγιού έστειλε ένα πανέμορφο ελάφι να τρέξει κοντά στα κορίτσια κάνοντας το Δια να καταλάβει ότι ήθελε να τον βοηθήσει.
- Ρίχνει λοιπόν ο Δίας το βέλος για να πετύχει το ελάφι και τότε η ζηλιάρα Άρτεμης με τη θεϊκή της πνοή κάνει το βέλος να πετύχει τη Σελήνη που μέσα στα αίματα έπεσε αμέσως στην αγκαλιά της φίλης ….
- Ο Δίας τις πλησίασε και μην μπορώντας να κρύψει τον ερωτά του από την Παλίρροια της είπε ποίος είναι και τι μπορούσε να κάνει για την φίλη της που ψυχορραγούσε στην αγκαλιά της .
-
- - Δεν μπορώ να της ξαναδώσω ζωή της είπε , με την μορφή που τη γνώριζες πάντα , το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να την μεταμορφώσω σε κάτι που τόσο πολύ αγαπούσε , όμως πρόσεχε αν δεχτείς την πρόσφορα μου θα μπορείς να βλέπεις την φίλη σου αλλά δε θα μπορείς ούτε να της μιλήσεις ούτε να την αγγίξεις πες μου λοιπών δέχεσαι ?
- -Ναι έγνεψε καταφατικά η παλίρροια ενώ δάκρυα κυλούσαν από το πρόσωπο της στο πρόσωπο της φίλης της καθώς την κρατούσε στην αγκαλιά της.
- Ας γίνει έτσι λοιπόν είπε ο Δίας και έκανε μια κυκλική κίνηση με το χέρι του (κάνεις την ίδια κυκλική κίνηση εκτείνοντας τον Δίκτη ακουμπώντας το περίγραμμα του προσώπου της κοπέλας καταλήγοντας να την χαϊδεύεις λίγο πιο πάνω από το μάγουλο και να τη διορθώνεις το χτένισμα )μπροστά από το πρόσωπο της Σελήνης .
- Ξαφνικά το σώμα της σελήνης άρχισε να παίρνει μια χλωμή χρυσή λάμψη και σταδιακά να γίνετε α υλο και ανάλαφρο σαν καθαρό φως μέχρι που γλίστρησε από τα χέρια της Παλίρροιας και άρχισε να ανεβαίνει ψηλά στον ουρανό
- Πάντα αγαπούσε τα αστερία είπε ο Δίας στη Παλίρροια και σ’ αυτό την μεταμόρφωσα την έκανα το πιο Λάμπρο το πιο φωτεινό και κοντινό αστέρι για να μπορεί να σε βλέπει και να την βλέπεις κάθε νύχτα…και μετά χάθηκε σαν αέρας αφήνοντας μια καλοκαιρινή δροσερή αύρα να αγκαλιάζει την Παλίρροια
- Όμως για εκείνη ότι έκανε ο φιλεύσπλαχνος Δίας δεν ήταν αρκετό , βράδυ με το βράδυ κοιτούσε τη σελήνη και τα δάκρια της πλημμύριζαν το χώμα που πατούσε κάθε μέρα όλο πιο πολύ.
- 40 νύχτες μετά και ενώ την άφησε να θρηνήσει την φίλη της ο Δίας ξανά εμφανίσθηκε στη Παλίρροια και την ρώτησε τη μπορούσε να κάνει για να απαλύνει τον πόνο της .
- και εκείνη του απάντησε δακρυσμένη
-
- Θέλω σαν στάλες της βροχής που είναι τα δάκρυα μου βροχή να γίνω ολόκληρη να λιώσει η καρδιά μου
- γιατί αν είσαι αυτός που λες και έκανες τα πάντα
- θα ξέρεις ότι η φωτιά δεν έλιωσε τα πάντα
-
- Ο Δίας την άκουσε προσεχτικά και σκέφτηκε πως αν όντως τη μεταμόρφωνε θα μπορούσε και αυτός να πάρει την ίδια μορφή και έτσι η ένωση που πάντα επιθυμούσε θα ήταν άμεση … έτσι και έκανε
-
- Μου το που μεταμορφώθηκε σε βροχή η Παλίρροια ξεγέλασε τον Δια δημιούργησε ένα ρυάκι και κύλησε γρήγορα προς τη θάλασσα ….
- Βλέποντας αυτό η Σελήνη ήρθε πιο κοντά στη γη μήπως μπορέσει έστω για μια τελευταία φορά να νιώσει το άγγιγμα της Παλίρροιας…
- όσοι θνητοί είδαν τη σκηνή από κοντά λένε ότι είδαν τη θάλασσα να φουσκώνει και δυο κύματα σαν τεραστία χέρια από νερό να προσπαθούσαν να αγκαλιάσουν τη Σελήνη
- τότε ο Δίας εξοργισμένος και γεμάτος ζήλια τις καταράστηκε λέγοντας
- Το χρόνο μόνο δυο φορές όπως στο καλεντάρι
- θα συναντιέστε μια φορά ολόγεμο φεγγάρι
και σένα που τα δάκρυα τώρα έγιναν κύμα
θα της μιλάς μια φορά ….το χρόνο ένα μήνα

_ Έτσι που λέτε με αυτή την ιστορία η φίλη μου προσπάθησε να μου εξηγήσει γιατί η πανσέληνος η το φεγγάρι γενικά μας επηρεάζει τόσο σαν άτομα και ανεβάζει τη ερωτική μας διάθεση.
Είναι γραπτό αν πιστέψουμε όντως στην ιστορία ότι ο ερωτάς της Σελήνης με την Παλίρροια αναβιώνει μέσα μας κάθε χρόνο τέτοιο καιρό γι αυτό αισθανόμαστε και συμπεριφερόμαστε έτσι εσείς τι λέτε ?



Σύνοψη
Ανοίγουμε κανονικά με ένα opener γνώμης
Κάνουμε D.H.V (Demonstration Of Higher Value = Επίδειξη υψηλής προσωπικής αξίας ) Πχ :
…όταν πήγα στην Αγγλία να επισκεφθώ την φίλη μου την Χ που σπουδάζει αρχαιολογία και κάνει την πτυχιακή της πάνω στην ελληνική μυθολογία και τα στοιχεία που εκπίπτουν εξ αυτής στα πραγματικά γεγονότα. και έτσι μου είπε μια από της πιο συναρπαστικές ιστορίες τη ελληνικής μυθολογίας που λίγοι ξέρουν…
( Που σημαίνει 1ον ταξιδεύω γιατί μαρεσει γιατί έχω τα λεφτά γιατί έχω φίλους άρα είμαι ήδη επιτυχημένος . 2ον η φίλοι / η μου είναι και αυτή επιτυχημένοι μένουν στην Αγγλία και σπουδάζουν εκεί οπότε έχουμε το ίδιο ανεβασμένο κοινωνικό προφίλ
3ον γύρισα γεμάτος εμπειρίες και νέες συναρπαστικές ιστορίες μεγίστου συναισθηματικού ενδιαφέροντος άρα δεν είμαι ο καθένας όπως και οι φίλοι μου )

- Σκοπός της ιστορίας είναι να τραβήξει το ενδιαφέρων να με βάλει στο σετ ώστε να μπορώ να ρίξω αυτό που λέμε Emotional Hook η E.H η Συναισθηματικό Αγκυστρο
- ( Ρίχνει λοιπόν ο Δίας το βέλος για να πετύχει το ελάφι και τότε η ζηλιάρα Άρτεμης με τη θεϊκή της πνοή κάνει το βέλος να πετύχει τη Σελήνη που μέσα στα αίματα έπεσε αμέσως στην αγκαλιά της φίλης …. < συναισθήματα που προκαλούνται : ζήλια , μένος , θλίψη >.
- - Δεν μπορώ να της ξαναδώσω ζωή της είπε , με την μορφή που τη γνώριζες πάντα , το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να την μεταμορφώσω σε κάτι που τόσο πολύ αγαπούσε , όμως πρόσεχε αν δεχτείς την πρόσφορα μου θα μπορείς να βλέπεις την φίλη σου αλλά δε θα μπορείς ούτε να της μιλήσεις ούτε να την αγγίξεις πες μου λοιπών δέχεσαι ? <απελπισία , φόβος , ελπίδα , ρίσκο , πόνος > .
- Οι έντονες συναισθηματικές αλλαγές κρατούν σε ενδιαφέρων την ιστορία ανεβάζουν την αξία σου DHV
- μόλις γίνει αυτό θα προσέξετε ότι το ίδιο το σετ δεν σας αφήνει να φύγετε

Οι γυναίκες έχουν κάτι που οι άνδρες δεν είχαν ποτέ το λεγόμενο L.E.E η αλλιώς Live Emotional Emulator ( ζωντανός εξομοιωτής συναισθημάτων ) για την ακρίβεια αν συναισθηματικές εναλλαγές είναι πολλές , γρήγορες και περιγράφονται με γλαφυρότητα τότε ο εγκέφαλος της γυναίκας απομονώνει τα εξωτερικά ερεθίσματα και τότε ζει την ιστορία….to be continue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=1445440284
igetis-leader




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Registration date : 30/01/2009

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Opening Savers   Opening Savers Icon_minitimeΠαρ Αυγ 21, 2009 10:46 pm

Μπραβο φιλε ωραια ιστορια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
talecouale




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 31
Registration date : 12/12/2012

Opening Savers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Opening Savers   Opening Savers Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 8:33 pm

igetis-leader έγραψε:
Μπραβο φιλε ωραια ιστορια
ayto me to ανσανσερ πολυ πετυχημενο..εχω και ενα άλλο..εισαι μπροστα της και αυτη απο πίσω σ..τότε γυρνάς και της λες..δεν θα ωραιο να γινοταν διακοπη ρευματος και να κλειζομασταν εδω μέσα.??...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Opening Savers
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Εγκυκλοπαίδια :: Α1: Άνοιγμα-
Μετάβαση σε: