The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers"

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers"   Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers" Icon_minitimeΤρι Αυγ 26, 2008 4:56 pm

Είδα πριν λίγο στην εγκυκλοπαίδεια το post "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers" και έχω 2-3 ερωτήσεις:

1 στο τελευταίο άνοιγμα (Παραλίγο να φορούσαμε το ίδιο απόψε.(σε κάποια που φοράει ένα φόρεμα για π.χ.) μετά πως είναι καλό να το προχωρήσω?

2 Λες σε αρκετά σημεία: "Ο κολλητός μας τα παραείπιε εχθές" το μας είναι σκόπιμο για να δείξεις ότι κάτι σας συνδέει λογικά ε?
ή "με πήρε τηλέφωνο η φίλη μου και μου είπε ότι έρχεται μαζί με κάποια" το η φίλη μου, λογικά πάλι σκόπιμο είναι αλλά γιατί? περνάς έτσι την αίσθηση ότι έχεις φιλικές προθέσεις και νιώθουν μεγαλύτερη άνεση? + ότι με κατάλληλες κινήσεις των χεριών περνάς διαφορά άλλα μηνύματα?

3 Η Mystery's routine ποια είναι? γιατί ή την κάνω χωρίς να ξέρω ότι λέγετε έτσι ή δεν την ξέρω κανονικά. Εγώ τους λέω "-Πιστεύεται στα μάγια ?
μπλα,μπλα,μπλα" και μετά τους κάνω κάτι κόλπα που ξέρω και το συνεχίζω με διάφορους τρόπους, αλλά το "-ο λόγος που σας ρωτάω είναι επειδή ένας φίλος μας..." δεν μου θυμίζει κάτι.

Ένα άνοιγμα που χρησιμοποιώ εγώ και πιάνει πολύ και μοιάζει με το "αν είναι να συνεχίσεις να με κοιτάς έτσι θα πρέπει να ξεκινήσεις να μου μιλάς σε κάποια φάση." είναι το εξής:
"Κοίτα αν συνεχίσουμε να κοιταζόμαστε έτσι, στο τέλος θα ματιαστούμε και δεν θέλω να έχω πονοκέφαλο, οπότε ας γνωριστούμε. "λέω το όνομα μου και μετά κάνω ψυχρό διάβασμα για την χειραψία της
ή σε ποιο γρήγορη μορφή: "όπως πάει ή θα ματιαστούμε ή γνωριστούμε... προτείνω το δεύτερο."

player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers"   Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers" Icon_minitimeΤρι Αυγ 26, 2008 6:01 pm

player έγραψε:
Είδα πριν λίγο στην εγκυκλοπαίδεια το post "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers" και έχω 2-3 ερωτήσεις:

1 στο τελευταίο άνοιγμα (Παραλίγο να φορούσαμε το ίδιο απόψε.(σε κάποια που φοράει ένα φόρεμα για π.χ.) μετά πως είναι καλό να το προχωρήσω?

Νομίζω ότι μπορείς να το συνεχίσεις όπως θέλεις αρκεί να είσαι μέσα στο παιχνιδιάρικο ύφος του opener.
Μπορείς να της πείς για π.χ:
“πάλι καλά! μου την δίνει απίστευτα όταν συμβαίνει αυτό. Πάς και ξοδεύεις μια περιουσία σε ένα φόρεμα που σου πουλάνε για μοναδικό κομμάτι και μετά βλεπεις να το φοράει η καθεμία!<--neg. Απατεώνες χρυσή μου! Αλλά εσένα σου πάει αρκετούτσικα θα έλεγα.<--neg. Φιλενάδα έχεις καλό γούστο πάντως. Θα σε πάρω την επόμενη φορά για ψώνια μαζί μου. Tί άλλο ξέρεις να κάνεις καλά?” (αν αρχίσει να σου απαριθμεί πράγματα που ξέρει να κάνει καλά, είσαι σε καλό δρόμο. Την έχεις!)

player έγραψε:
2 Λες σε αρκετά σημεία: "Ο κολλητός μας τα παραείπιε εχθές" το μας είναι σκόπιμο για να δείξεις ότι κάτι σας συνδέει λογικά ε?
ή "με πήρε τηλέφωνο η φίλη μου και μου είπε ότι έρχεται μαζί με κάποια" το η φίλη μου, λογικά πάλι σκόπιμο είναι αλλά γιατί? περνάς έτσι την αίσθηση ότι έχεις φιλικές προθέσεις και νιώθουν μεγαλύτερη άνεση? + ότι με κατάλληλες κινήσεις των χεριών περνάς διαφορά άλλα μηνύματα?

mate, δεν ασχολούμε καθόλου με τις μπούρδες της Έλξης ή του Ross Jeffries. Οι προτάσεις που λέω δεν περιέχουν ούτε υποσυνήδητα μυνήματα ούτε υπνωτίζουν τον στόχο, ούτε δημιουργώ άγκυρες. Τα βρίσκω αστεία όλα αυτά. Τα openers που χρησιμοποιώ είναι απλά ενδιαφέρον γυναικείες συζητήσεις. Αν πάρεις μιά φορά και διαβάσεις ένα Cosmopolitan θα βρείς μέσα χιλιάδες τετοιες ιστοριές. Αν διαβάσεις ένα Αρλεκιν το ίδιο. Αν παρακουλουθήσεις μία σαπουνοπερα όλα τους τα σενάρια είναι γύρω απο τέτοιες ιστορίες. Και τα 3 παραπάνω πράγματα είναι ασχολίες που τρελένοντε να κάνουν οι γυναίκες. Επείσης άμα κάτσεις ποτέ και ακούσεις συζητήσεις γυναικών θα δείς οτι όλο για τέτοια θέματα μιλάνε. Για μια φίλη τους που τα είπιε και είπε σ’αγαπω πολύ γρήγορα, ή για κάποια που θέλει να τους προξενέψει με κάποιον που αυτές δεν γουστάρουν κλπ..Άρα το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τα δοκιμάσεις..Είναι τόσο ενδιαφέρον θέματα γιαυτές που θέλουν οπωσδήποτε να συμμετασχουν στην κουβέντα και να πουν την γνώμη τους. They work like magic.


player έγραψε:
3 Η Mystery's routine ποια είναι? γιατί ή την κάνω χωρίς να ξέρω ότι λέγετε έτσι ή δεν την ξέρω κανονικά. Εγώ τους λέω "-Πιστεύεται στα μάγια ?
μπλα,μπλα,μπλα" και μετά τους κάνω κάτι κόλπα που ξέρω και το συνεχίζω με διάφορους τρόπους, αλλά το "-ο λόγος που σας ρωτάω είναι επειδή ένας φίλος μας..." δεν μου θυμίζει κάτι.

Την ρουτίνα την έχω ψιλοαλλάξει και την έχω φέρει στα μέτρα μου. Εγώ λοιπόν την λέω κάπως έτσι:
-Πιστεύετε στα ξόρκια?
“μπλα, μπλα, μπλα”
-”Ωραία, βασικά ο λόγος που ρωτάω είναι ο εξής: Ο κολλήτός μας γνώρισε ένα κορίτσι πρίν 10 μέρες με την οποία δεν ήταν και ξετρελαμένος, αλλά το ίδιο βράδυ πήγε μαζί του σπίτι και κοιμηθήκαν μαζί. Το άλλο πρωί που πήγαμε να τον δούμε και να μάθουμε τι έγινε βρήκαμε κάτω απο το κρεββάτι ένα μικρό μάλλινο πογκάκι που περιείχε μέσα ένα φτερό πουλιού, τρίχες, χώμα και 2 πετρούλες, μία μικρή άσπρη και μία πιό μεγάλη μαύρη. Έτσι το πήραμε μαζί μας και το πήγαμε σε ένα μαγαζί που ξέρω με ινδιάνικα φυλακτά και άλλα τέτοια μυστήρια πράγματα. Το δείξαμε στην κυρία που είχε το μαγαζί και μας είπε ότι πρόκειτε για το “ξορκι της αγάπης” καθώς άνοιξε ένα συρτάρι της και μας έδειξε καμιά ντουζίνα τέτοια πουγκιά που τα πουλούσε προς 90ευρώ το ένα. Το περίεργο είναι ότι απο χθές το βράδυ ο φίλος μας μιλάει συνέχεια για αυτό το κορίτσι ενώ ούτε όμορφη μπορείς να την πείς, ούτε ιδιαίτερα έξυπνη και έχει μιά φωνή τόσο ψηλή που δεν μπορείς να την ακους να μιλάει πάνω απο 5 δευτερόλεπτα. Πιστεύεις λοιπόν ότι μπορεί να την ερωτεύτηκε πραγματικά ή έχει κάτι να κάνει με το πουγκί που βρήκαμε?

Μπορεί να σου φαίνεται λίγο μεγάλη αλλά όποτε την έχω δοκιμάσει την ακούνε χωρίς να διακόπτουνε σαν μαγεμένες και η αγωνία του βαράει κόκκινα. Αμα το σκεφτείς δεν είναι μια ιστορία που ακούς κάθε μέρα

player έγραψε:
Ένα άνοιγμα που χρησιμοποιώ εγώ και πιάνει πολύ και μοιάζει με το "αν είναι να συνεχίσεις να με κοιτάς έτσι θα πρέπει να ξεκινήσεις να μου μιλάς σε κάποια φάση." είναι το εξής:
"Κοίτα αν συνεχίσουμε να κοιταζόμαστε έτσι, στο τέλος θα ματιαστούμε και δεν θέλω να έχω πονοκέφαλο, οπότε ας γνωριστούμε. "λέω το όνομα μου και μετά κάνω ψυχρό διάβασμα για την χειραψία της
ή σε ποιο γρήγορη μορφή: "όπως πάει ή θα ματιαστούμε ή γνωριστούμε... προτείνω το δεύτερο."

player

maestro.

Ωραία τα opener σου. Απλά να θυμάσαι ότι αυτά μπορείς να τα χρησιμοποιείς απο την στιγμή που έχεις ήδη attraction. Απο την στιγμή που σε κοιτάει όπως λες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.
Όταν πας να μιλήσεις σε κάποια που δεν σε έχει προσέξει, ή σε έχει προσέξει αλλά δεν σε έχω ξεχωρίσει απο το πλήθος τότε ανοίγεις με indirect opener όπως αυτό με τα ξόρκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
 
Ερωτήσεις για το "Τοp 10+1 Αγαπημένα μου openers"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Main-
Μετάβαση σε: