The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πως το βλέπουν οι γυναίκες?

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΠαρ Αυγ 22, 2008 4:31 pm

Μπαίνω αμέσως στο ψητό γιατι δεν έχω πολύ χρόνο...

Ήμουν σε ένα μπαρ στην παραλιακή πριν κανα δυο βδομάδες με 5 καραAFC φίλους μου.
Δύο τραπέζια δίπλα παίζω με ένα γκομενάκι αρκετά καλό, και στη συνέχεια σε κοντινό τραπέζι κάθονται κάτι άλλα γκομενάκια που αρχίζω να παίζω και με αυτά.
Από το τραπέζι μου έχω οπτική επαφή και με τις δύο αλλά αυτές δεν έχουν.
Γνωρίζω την 1 και κάνω Close number, μετά γνωρίζω την 2 η οποία σε κάποια φάση έρχετε και κάθετε στο τραπέζι μου και κάνω εκεί close number το οποίο η 1 το βλέπει.
Αυτό είναι καλό να συμβαίνει? προκαλεί ζήλια η αρχίζει η γκόμενα να σε βλέπει αρνητικά?

Συμβαίνει συχνά να κάνω number close σε μαγαζιά και μετά να αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω άλλη κίνηση στο μαγαζί ή όχι.

Τι συναισθήματα και σκέψεις προκαλεί αυτό στις πρώτες που υπάρχει close (αν δεν υπάρχει close δεν με απασχολει τι σκεψεις κάνει η πρώτη, ας μην με έχανε) και τι στις δεύτερες αν σε έχουν δει να κάνεις close στις πρώτες?

Αυτό στις δεύτερες από τι έχω καταλάβει είναι θετικό γιατί βλέπουν ότι μετράς, αρκεί να έχεις κάνει close γιατί αλλιώς μπορεί να σε περάσουν για πέφτουλα, αλλά στις πρώτες δεν έχω βγάλει κάποιο συμπέρασμα. Θέλω απόψεις κυρίως από αυτούς που ξέρουν ή που έχουν κάποια εμπειρία.

player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΣαβ Αυγ 23, 2008 2:13 pm

Έχει πολύ πλάκα πως ξεκινάς το post..ελπίζω να μην εφαρμόζεις τεχνικές χρονικού περιορισμού πάνω μας.

Προσωπικά εγώ πιστεύω ότι όταν το πρώτο σετ κλείσει με #close για π.χ. αυτό σημαίνει ότι το κορίτσι έχει επενδύσει στην κουβέντα σας, έχει δεχτεί το τρόπο πεσίματός σου, έχει αποδεκτεί το παιχνίδι σου και σε έχει διαλέξει ώστε να σου δώσει τον αριθμό της.
Γιατί ο άνδρας στην ουσία δεν διαλέγει ποτέ την γυναίκα. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να της δώσει την ευκαιρία να τον διαλέξει εκείνη.
Όλοι μας θέλουμε να νιώθουμε διαφορετικοί και μοναδικοί.
Όταν λοιπον σε βλέπει μετά να κάνεις ακριβώς τα ίδια και με κάποια άλλη και να τις πέρνεις και εκείνης το τηλέφωνο τότε ξέρει ότι είσαι “μία απο τα ίδια” και λέει στην κολητή της “μωρε τί μαλάκας!” και αυτή της απαντάει “άνδρες παιδάκι μου!”.
Σε κανέναν δεν αρέσει να έρχεται 2ος. Επείσης θα βγάλει συμπεράσματα ότι δεν είσαι άξιος εμπιστοσύνης και να μετανιώσει που σου έδωσε τον αριθμό της.

Ίσως να μπορείς να νιώσεις ελαφρώς το συναίσθημα αν σκεφτείς να γνωρίζεις μία ωραία γκόμενα σε ένα club, (τόσο ωραία που νιώθεις τέλεια που κατάφερες να την γνωρίσεις και να σκέφτεσαι την επόμενη μέρα που θα βγήτε μαζί βόλτα και να κάνεις σενάρια στο μυαλό σου με εσένα και αυτήν), αργότερα το βράδυ να καταφέρνεις να την φιλήσεις και να μην το πιστεύεις ότι την φιλάς και να την βλέπεις 20 λεπτά αργότερα να παίζει με κάποιον άλλον όπως έπαιζε με σένα και μετά να τον φιλάει μπροστά σου.

Κάπως έτσι έχω καταλάβει ότι σκέφτεται το 90% των γυναικών. Υπάρχει και το άλλο 10% που μπορεί να το δεί ανταγωνιστικά το θέμα και να προσπαθήσει να σε διεκδικήσει. Έχω γνωρίσει και μερικές τέτοιες και συνήθως είναι γκόμενες που ή δεν είναι και πολύ καλά στα μυαλά τους και δεν δέχονται την ήττα ή προσπαθούν να πάρουν μία μινι-εκδίκηση που έκαναν το λάθος να σου δώσουν το τηλ τους.

Αυτό που κάνω συνήθως είναι να ασχολούμε μα το σετ που άνοιξα πρώτο μέχρι ήτε να φύγει, ήτε να φύγω μαζί με τον στόχο μου. Όταν φύγει και μετά μπορώ να ασχόληθω με άλλα σετάκια. Και τα άλλα σετάκια θα με έχουν δεί πόσο καλά τα πήγα με τις προηγούμενες, θα έχω αποκτήσει ήδη αξία στα μάτια τους, θα έχουν καταλάβει ότι ξέρω να επικοινωνώ καλά με τις γυναίκες, και έτσι θα ανοίξει πολύ πιο εύκολα.

Ο γενικός μου κανόνα είναι να αφήνω πάντα ικανοποιημένους "πελάτες". Οι ευχαριστημένοι "πελάτες" είναι και η καλύτερη διαφήμιση για σένα. Γιατί θα μιλήσει στις φίλες της για σένα και οι φίλες της στις δικές της φίλες και έτσι αρχίζει μια καλή αλυσίδα με το όνομά σου σαν θέμα. Άρα μην εκλπαγείς όταν μετά απο μερικούς ευχαριστημένους πελάτες χτυπάει το τηλ σου απο πρωην που ζητάνε απλά να περάσουν λίγη ώρα μαζί σου, ή για σεξ επειδή μόνο εσύ τις καταλαβαίνεις όσο κανείς. Και επείσης μην εκπλαγείς αν τα μελλοντικ΄σου σετ ανοίγουν ευκολότερα επειδή η φήμη σου προηγήτε των πράξεών σου.

Ελπίζω να βοήθησα..

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΤρι Αυγ 26, 2008 2:00 pm

Βοήθησες αρκετά έως πολύ και κατέληξα ότι σε αυτό το τομέα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η εμπειρία του να ξέρεις να κρίνεις την γυναίκα που έχεις απέναντι σου.

Η καλύτερη τακτική είναι να ανοίγεις ένα σετ και ή φεύγεις μαζί ή φεύγει και ανοίγεις άλλο.
Αλλά επειδή συνήθως αργούν να φύγουν και επειδή εγώ πρέπει να ανοίξω επειλέγω τα μεγάλα μαγαζιά που αν πας 10 μέτρα πιο πέρα χάνει την οπτική επαφή μαζί σου, αλλά πάντα υπάρχει κινδυνος να σε δει αν κάνει καμια βόλτα ( γι αυτο και δεν πάω σε δρόμους που οδηγούν στην τουαλέτα)


Ο πατέρας μου λέει για τους πελάτες: ο ένας κρύβει πίσω του άλλους δέκα
Φέρσου σωστά στην πώληση και εκτος από τον ένα έχεις κερδίσει άλλους δέκα που ο καθένας από αυτούς κρύβει άλλους δεκα κλπ....
Φέρσου λάθος και έχασες όλους τους παραπάνω.

Στην ουσία στο παιχνίδι κάνουμε πώληση: πουλάμε τον εαυτό μας και περιμένουμε την ανταμοιβή
και ακόμα καλύτερα: δίνουμε την δυνατότητα και την ευκαιρία στις γυνάικες να μας αγοράσουν για λίγο ή για πολύ και ανάλογα την προσφορά τους, πράττουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΤρι Αυγ 26, 2008 3:10 pm

Γειά σου ρε player, παιχταρά!
Ευτυχώς που είσαι και εσύ και λέμε καμιά κουβέντα γιατί συνήθως μονολογώ.

Η αλήθεια είναι ότι με είχε προβληματίσει το θέμα σου και έψαχνα στα τελευταία σαρτζαρίσματά μου, ένα τρόπο ώστε να το λύσω...και εύρηκα!
Οι φάσεις του μοντέλου είναι οι εξής:
Ανοιγμα-->Μετάβαση-->Ελξη-->Άνεση-->Σύνδεση-->Αποπλάνηση-->Κλεισιμο (#close, kiss close, sex close)

Αντί λοιπόν να φτάνουμε κάθε σετ μέχρι το Κλείσιμο (όπως εσύ πήρες το τηλέφωνό της) και μετά να κολλάμε πως να πάμε να ανοιξουμε άλλα σετ μην τυχόν και μας δούν, μπορούμε να κάνουμε το εξής:
(Αυτό έκανα το περασμένο Σαββάτο)
Μπήκα στο club και είδα ποιά ήταν τα σετ που με ενδιέφεραν. 3 στον αριθμο.
Άνοιξα και τα 3σετ (είχα ένα απίστευτο κέφι και μια τερμα παιχνιδιάρικη διάθεση).
Αλλά δεν προχωρούσα ΄περισσότερο απο την φάση της έλξης.
Πήγαινα δλδ Ανοιγμα-->Μετάβαση-->Έλξη, και το σταματούσα εκεί και γύριζα πίσω στην παρέα μου.
Στην συνέχεια της βραδυάς όταν άνοιγα ένα επόμενο σετ, το προηγούμενο σετ με κοιτούσε, αλλά εγώ απλά εγώ την κοιτούσα πίσω και της έσκαγα ένα μεγάλο και ψιλοδιαβολικό χαμογελο (έδινα την εντύπωση δλδ σε αυτήν που με κοιτούσε ότι μπορεί τώρα να μου μιλάει αυτή δίπλα μου, αλλά εγώ εσένα κοιτάω, οπότε δράσε γρήγορα γιατί έχω ζήτηση).
Με αυτο τον τρόπο κατάφερα μετά απο μιάμιση ώρα στο μαγαζί να είμαι περικυκλωμένος απο άγνωστες που μου μιλούσαν. Το μόνο που είχα να αποφασίσω ήταν ποιά απο αυτές ήταν ο τελικός μου στόχος.
Όταν την βρήκα επένδυσα την κουβέντα μου πάνω της αποκλείωντας τις υπόλοιπες, και στο τέλος τις βραδυάς έφυγα μαζί της και την πήρα σπίτι μου, οπου και δεν την πήδηξα. Κοιμήθηκα μόνο μαζί της. Αυτό την τρέλανε τελείως.
Είπαμε, ένας PUA δεν πρεπει να κάνει ποτέ ότι κάνουν όλοι οι υπόλοιποι.

Τώρα που το σκέφτομαι αυτό μπορεί να είναι το μέλλον του Pick-up...
Προσέλκυσε και κέρδισε το γκρούπ/ή τα γκρουπ και απο εκεί μέσα διάλεξε τον στόχο σου...αντί να προσεγγίζεις το γκρούπ ένα-ένα και να προσπαθείς να προσπαθώντας να κερδίσεις διαφορετικούς στόχους και να αφοπλίσεις διαφορετικά εμπόδια..
Χμμμ...λιγότερη σπατάλη ενέργειας, περισσότερη διασκέδαση, μεγαλύτεροι στόχοι!
Λές να χτύπησα φλέβα χρυσού???

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΤρι Αυγ 26, 2008 5:28 pm

Είσαι άπαιχτος... ευτυχώς υπάρχει πολύ χρυσάφι και λίγοι κηνυγοί...

Τώρα πάνω στο θέμα γιατί κάπου χάθηκα:
Αν κατάλαβα καλά μετάβαση πρέπει να είναι οτιδήποτε λέμε (πχ. ρουτίνες,παιχνίδια) για να περάσει λίγο ο χρόνος και να μπούμε σε πιο βαριά θέματα ώστε να δημιουργήσουμε έλξη. Σωστά?
Απ'ότι κατάλαβα τα άλλα θα τα ανεβάσεις σύντομα. αναφέρομαι στις φάσεις Ανοιγμα-->Μετάβαση-->Ελξη-->Άνεση-->Σύνδεση-->Αποπλάνηση-->Κλεισιμο (#close, kiss close, sex close) γιατί μπερδεύτικα λίγο, είναι πολύ μικρη η διαχωριστική γραμμή.

Δηλ. λες "Αλλά δεν προχωρούσα ΄περισσότερο απο την φάση της έλξης."
Εντάξει το άνοιγμα και η μετάβαση, αλλά με την έλξη τι εννοείς? που αρχίζει η φάση της έλξης ή που τελειώνει και ξεκινά η άνεση?


player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΤρι Αυγ 26, 2008 5:53 pm

Διάβασα ξανά την μετάβαση και κατάλαβα τις φάσεις.

player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deja-vu

deja-vu


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ηλικία : 41
Location : Ιωάννινα
Registration date : 28/11/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΤρι Δεκ 02, 2008 1:16 am

Παλιά πήγαινα κωπηλασία. Όλοι μπορούμε να φαντάζουμε πως είναι να τραβάς κουπί. Και όταν βλέπουμε κάποιον αθλητή να το κάνει μας φαίνεται εύκολο. Όμως αν πάτε να κάνετε εργόμετρο , είναι ένα μηχάνημα όπου έχει κάτι μπροστά σαν ανεμιστήρα, μια λαβή που ενώνεται με σκοινί ή αλυσίδα με τον ανεμιστήρα και ένα καθησματάκι ( που ονομάζεται καρέλο ) , είναι πολύ δύσκολο. Όταν είχαμε ξεκινήσει να κάνουμε να μαθαίνουμε μας είχανε χωρίσει όλοι την κωπηλατικοί άσκηση σε 6 επιμέρους ασκήσεις. Την πρώτη μόνο χέρια , την δεύτερη χέρια και μέση, την τρίτη χέρια μέση και λίγο ποδιά, την Τετάρτη περσότερα ποδιά κτλ. Στην αρχή πηγαίναμε σαν ρομπότ. Κάναμε της ασκήσεις τελείως ξεχωριστά την μια από την άλλη και αυτό χτυπούσε άσχημα. Σιγά μας διδάξαν ότι λίγο πριν τελειώσει η μιας φάση αρχίζει η επόμενη. Με την καθημερινή προπόνηση το πετύχαμε. Και δεν το πέτυχε μόνο ένας αλλά όλοι. Έτσι είναι και με το opening μόλις τελειώσει πρέπει να βρεις τρόπο να μπεις στην επόμενη φάση κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=1404618030&ref=
JK

JK


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 47
Location : Athens-Buenos Aires
Registration date : 17/12/2008

Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως το βλέπουν οι γυναίκες?   Πως το βλέπουν οι γυναίκες? Icon_minitimeΤετ Δεκ 17, 2008 10:45 am

Ωραιο forum!
Νομιζω η απαντιση σε ολα ειναι να δουλεψουμε ολο το club και οχι μονο μια ομαδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://sagini-apoplanisi.blogspot.com/
 
Πως το βλέπουν οι γυναίκες?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Sticky Points-
Μετάβαση σε: