The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 The Story of Alfredinho

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Alfredinho




Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ηλικία : 42
Location : Alexandroupolis
Registration date : 27/02/2010

The Story of Alfredinho Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: The Story of Alfredinho   The Story of Alfredinho Icon_minitimeΚυρ Φεβ 28, 2010 1:19 pm

Είμαι ο Alfredinho γεννήθηκα πριν περίπου 28 χρόνια και πλέον ζω και εργάζομαι στην Αλεξανδρούπολη. Την κοινότητα μας τη βρήκα εντελλώς τυχαία σερφάροντας και έγινα μέλος χωρίς δεύτερη σκέψη. Διάβασα το Παιχνίδι πριν 2 περίπου χρόνια αλλά τότε δεν ασχολήθηκα παιρεταίρω με την πρακτική εφαρμογή του και για να πω την αλήθεια δεν συνέχιζα να ψάχνω να διαβάσω κάτι περισσότερο. Πίστευα (και ακόμα το φοβάμια λίγο) πως στην κουλτουρα και τη νοοτροπία των Ελληνίδων (τις οποίες και συγκαταλέγω στις πιο δύσκολες γκομενες) δεν θα υπάρχει εφαρμογή ή έστω με την ίδια επιτυχία. Πάντως διαβάζοντας τις εμπειρίες σας συνειδητοποιώ οτι μάλον έκανα λάθος.

Δεν μπορώ να πω οτι είμαι ντροπάλός, οτι δεν είχα γκόμενες ή οτι οι γυναίκες με απορρίπτανε συλήβδην. Ούτε όμως τα όσα έχω καταφέρει μέχρι τώρα είναι κοντά στην κορυφή. Μάλον απέχω παρασάγγας. Επίσης δεν μπορώ να πω οτι έχω τρελή αυτοπεποίθηση αλλά είναι και φορες που όταν η ψυχολογία ήταν στα ύψη την έπεφτα και σε άγνωστες γκόμενες. Στα φοιτιτκά χρόνια (στην Αγγλία) πήγα με αρκετές γκομένες, είχα σχέσεις, one night stands και περιπέτειες. Τα πράγματα για μένα έγιναν δύσκολα και οι επιδόσεις μου έπεσαν οταν τελείωσε η φοιτιτκή μου ζωή και εγκαταστάθηκα στην Αθήνα για δουλειά. Η μοναξιά, η δυσκολία στη γενικότερη κοινωνικοπίση, η ψιλοντροπαλή μου φύση και το εντελλώς ξένο για μένα περιβάλον με έκαναν να κλειστώ στον εαυτό μου και φυσικά είχε αντίκτυπο και στις γκόμενες. Δεν θέλω να πλατιασώ έφτασα (και ντρέπομαι που το λέω) να φλερτάρω σχεδόν αποκλειστικά απο το Internet (με αρκετή δόση επιτυχίας βέβαια) και έτσι να "λαδώνω" τη δικό μου μηχάνημα. Ήταν οριστικό, από ένας normal παίκτης με τις επιτυχιες και τις αποτυχίες μου είχα καταντήσει να ρίχνω στο κρεβάτ μου αδιάφορες γκόμενες, μέτριες στην πλειοψηφία τους αλλά και κάποιες καλές απλά για να τρέφω το ανεπανόρθωτα τραυματισμένο "εγώ" μου.

Εγκατέλειψα την Αθήνα όταν έχασα τη δουλεία μου και εγκαταστάθηκα στην ιδιαίτερη πατρίδα μου όπου έβλεπα τα πράγματα πιο εύκολα από την πλευρά του παιχνιδιού. Παρόλα αυτά δεν είναι το μέρος μα ο εαυτός μου που τον είχα πλέον χάσει.....Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...Κατέβασα να ξεκινήσω να διαβάζω το ΜΜ αλλά και το Rules of the Game, αλλά και άλλα βιβλία. Ελπίζω να πάρω μέρος και σε live sessions ώστε να δοκιμάσω μέρος των δυνατοτήτων μου δίπλα σε δυνατούς παίκτες. Είανι τιμή μου κύριοι να είμαι μέλος αυτής της κοινότητας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

The Story of Alfredinho Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: The Story of Alfredinho   The Story of Alfredinho Icon_minitimeΚυρ Φεβ 28, 2010 11:58 pm

Καλώς ήρθες φίλε και μπράβο σου που παραδέχεσαι τα λάθη σου!
Μιας και είσαι Αλεξανδρούπολη, η Κομοτηνή είναι κοντά! Υοu know Wink

Όπως είπες, σε όλους επιτρέπεται να πέσουν κάτω! Οι νικητές σηκώνονται και συνεχίζουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
The Story of Alfredinho
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» positive_thinker story.
» The enigmatic story
» Innerpowers Story
» Story of a Rake
» Kalitexnis Story

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Member Profile-
Μετάβαση σε: