The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Maestro's Pick-upz

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Maestro's Pick-upz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Maestro's Pick-upz   Maestro's Pick-upz Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 12:57 am

Σε αυτό το thread θα σας αφηγούμε τις ιστορίες μου σαν PUA.

Και θα αρχίσω απο το πρώτο μου pick-up αφού διάβασα το Παιχνίδι και μετά.

Ηταν Σαββάτο και άραζα στο σπίτι ενός κολλητού μου, ο οποίος είναι dj σε ένα απο τα καλύτερα club της πόλης.
Κατά τις 2300 αποφασίσαμε να βγούμε έξω να πιούμε κανένα ποτάκι.
Έτσι διαλέξαμε να πάμε σε ένα απο τα πιο πολυσύχναστα μαγαζιά της πόλης, του οποίου το όνομα δεν θα σας αποκαλύψω για λόγω εχεμύθιας των προσώπων που πρωταγωνιστούν.
Όταν φτάσαμε εκεί καθίσαμε λίγο έξω, όπου χαiρετήσαμε μερικούς γνωστούς, μεταξύ αυτών και μια φίλη μου (όχι τπτ ιδιαίτερο) που είχε βγεί μαζί με την κολλητή της.

Γύρω απο την κολλητή της είχαν μαζευτεί ο ποτριέρης, ο pr και ένας ακόμα που το έπαιζε ωραίος. Το υπόλοιπο μαγαζί απλά την χάζευε.

Η κολλητή της ήταν κούκλα. Ύψος κοντά στο 1.70 με ξανθά μαλλιά πιασμένα ψηλά και πράσινα μάτια, κορμί τέλειο και ένα πολύ ελαφρύ και ευχάριστο άρωμα.
Αυτά που φορόυσε δεν άφηναν κ πολλά στην φαντασία. Γόβες μαύρες με ψηλό τακούνι, ένα σορτσάκι που ίσα-ίσα κάλυπτε τον πεταχτό και γυμνασμένο κολλαράκι της και απο επάνω ένα στραπλες που άφηνε την καλοσχηματισμένη της κοιλιά εκτεθιμένη.
Είχε μεγάλο στήθος που αψηφούσε τους νόμους τις βαρύτητας και δεν του άρεσε να πολυκρύβεται κάτω απο ρούχα.
Το μακιγιαζ της ήταν με χρυσόσκονι και το κραγιον της απαλο ροζ.
Ο συνδιασμός χρυσοσκονης με τα δαχτυλίδια της,βραχιόλια, κρεμαστά και σκουλαρίκια την έκανε να αστράφτει.

Έπρεπε γρήγορα να βρώ ένα μειονέκτημα πάνω της, και το βρήκα. Είχε ένα μικρό άνοιγμα ανάμεσα στα 2 μπροστινά της δόντια!
Μπίνγκο!

-" Να σας γνωρίσω, ο Βασίλης, και γαμώ τα παιδιά, και η κολλητή μου Ελεονόρα, τραγουδίστρια." affraid
Μόλις μας γνωρίζει η φίλη μου, δεν το σκέφτομαι γιατί θα είχα πανικοβληθεί..
-"Εσύ σίγουρα θα γίνεις πλούσια" της λεω κοιτάζοντας τα δόντια της. Ο Πορτιέρης είναι έτοιμος να με αρπάξει. Σκάω ένα χαμόγελο για να δείξω ότι αστειεύομαι και αυτό μου δίνει άλλα 2 δευτερόλεπτα να σκεφτώ
"Χρειάζομαι την γυναικεία σου άποψη" της λέω καθώς περνώ θέση δίπλα της, για να της μιλάω πάνω απο τον ώμο και ταυτόχρονα να κλέισω τους άλλους 3 υποψήφιους μνηστήρες εκτός παιχνιδιού βάζοντάς τους πίσω μου.Ηξερα ότι προκαλούσα την τύχη μου αλλά δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά. Είχα μπεί σε τροχιά PUA.
"Λοιπόν στα γρήγορα επειδή πρέπει να γυρίσω πίσω στον κολλητό μου, θα διάβαζες ποτέ τα μυνήματα του αγοριού σου αν πίστευες ότι σε απατά??"
Γυρνάει και με κοιτάει με κάτι μάτια γουρλωμένα και με ρωτάει "Πού το ξέρεις??"
"Ξέρω πράγματα για σένα που ούτε εσύ η ίδια δεν τα ξέρεις" την είπα μη έχωντας ιδέα για τί πράγμα μιλάει
"Κοίτα αυτό" συνέχισα "Θέλω να σκεφτείς έναν αριθμό απο το 1 έως το 10,......μην μου το πεις.........είναι το 7!!!"
"Δεν το πιστεύω!!!!!" μου λέει με γουρλωμένα μάτια "Πώς το κάνεις????Απιστευτο!!!!!". Είχε ποιά σπάσει η σκληρή της εξωτερική μάσκα.
Ένιωθα σαν να έπαιζα με την μικρή μου ξαδεφούλα που είναι 6 χρονών.
-"Διάβασμα σκέψης" της απαντάω αδιάφορα ανάβωντας το τσιγάρο μου
-"Ξανα-ξανα!!!!Ξανακάντο!!!" φωνάζει τραβώντας μου το χέρι
-" Hey, ηρέμησε. Μην ξεχνάς ότι είμαι αγοράκι. θέλω λίγη ώρα να ανακτήσω τις δυνάμεις μου" τις λέω με νόημα καταλαβαίνοντας πολύ καλά που αναφερόμουν. "Θα σου δείξω κάτι μοναδικό σε λίγο αλλά πρώτα πρέπει να κάνεις κάτι και εσύ για μένα"
-"Ακούω" μου λέει ενώ ένοιωθα την ανάσα του πορτιέρη να σκάει σαν καυτός καφές στην πλάτη μου.
-"Φέρε 2 σφηνάκια να πιούμε".
Λέει τον P.R. να φέρει 2 μαρτίνι "και επείσης πρέπει να μου κάνεις και ένα κοπλιμέντο" συμπληρώνω βλέποντας ότι με πέρνει να το τραβήξω.
"Είσαι πολύ ενδιαφέρον τύπος" μου λέει σαν να το εννοούσε.
-”Σ’ευχάριστώ, λοιπον,είσαι αριστερόχειρας ή δεξιόχειρας??? την ρωτάω ενώ κρατάω στα χέρια μου τα χέρια της
-”Δεξιόχειρας”
-Σου έχουνε ξαναδιαβάσει την παλάμη σου??”
-”Ποτε!” είπε ενώ τα πράσινα μάτια της έλαμπαν απο ενθουσιασμό λες και ήταν κοριτσάκι που έτρωγε μαλλί της γριάς για πρώτη φορά.
-”Έχεις πολύ ενδιαφέρον παλάμη και τα 2 πιο ενδιαφέρον πράγματα είναι η ερωτική σου ζωή και η γραμμή της Διασημότητάς σου” της λέω ξέροντας ότι όλες οι τραγουδίστριες είναι ψώνια. Όταν τελίωσα με την παλάμη της πρέπει να είχε “τελιώσει” και αυτή.
-”Κανείς δεν με ξέρει τόσο καλά, ούτε καν η κολλητή μου”

Αφού έπαιξα αρκέτα πολύ μαζί της φρόντιζα όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία να ανεβάζω και το kino την άφησα για να πάω τουαλέτα. Όταν γύρισα την είχε πιάσει και την μιλούσε ο πορτιέρης. Σκέφτηκα δεν θα πάω καν να την διεκδικήσω. Θα την αφήσω να έρθει αυτή να διεκδικήσει εμένα.

Βλέπω μία γνωστή μου είχε έρθει όσο εγώ ήμουν τουαλέτα. Πήγα σε αυτήν και έπαιζα μαζί της έντονα ξέροντας ότι η Ελεονόρα με βλέπει.Παρατάει το πορτιέρη και έρχεται δίπλα μου και με πιάνει αγκαζέ μπροστά στην γνωστή μου. Τις συστήνω και νιώθω μία τρομερή ένταση μεταξύ τους που με έκανε να νιώθω άβολα αλλά και γαμάτα ταυτόχρονα. Την παίρνω πιο εκεί.
-”Έχω ένα κακό, είμαι τρομερά ζηλιάρα. Έχει μια βδομάδα που χώρισα με τον πρώην μου. Κανονικά δεν κάνω τέτοια. Αλλά με έχεις τρελάνει!!!!” αρχισε να μου εξομολογήτε χωρίς να την έχω ρωτήσει τίποτα.
-”Και εσύ είσαι πολύ καλή, αλλά εκτός απο την εξωτερική σου εμφάνιση, τί άλλο έχεις που να σε ξεχωρίζει απο το πλήθος??” μπορουσα πια να πωτήσω ότι ήθελα. Μου είχε παραδοθεί ολοκληρωτικά.
-”Εχω καλή καρδιά, είμαι πιστή και έμπιστη” μου απάντησε και εδώ ακριβώς κατάλαβα ότι μέσα σε 2 ώρες είχα καταφέρει να κάνω μία πανέμορφη γυναίκα να με βλέπει σαν την επόμενη της σχέση.
-”Θα φύγω σε λίγο”
-”Θα έρθω μαζί σου” μου λέει κοιτάζοντας με στα μάτια.
-”Πάμε..”

Στο δρόμο έμαθα ότι ο πρώην της ήταν ένα διάσημος έλληνας ράππερ. Χριστέ μου!!!!

Όταν φτάσαμε σπίτι μου την άφησα λίγο να τριγυρίσει όπως κάνουν οι γάτες όταν πηγαίνουν για πρώτη φορά σε ένα καινούργιο χώρο.
“Φόρα αυτά” της λέω ενώ της δίνω ένα μπλουζάκι μου και ένα μποξεράκι μου να φορέσει. “Παρε και αυτήν είναι καινούρια” και της δίνω μία οδοντόβουρτσα.

Αφού ετοιμαστήκαμε και οι δύο και ξαπλώσαμε, την φιλάω και της λέω “Δεν θα κάνουμε τίποτε περισσότερο απόψε εκτός απο το να κοιμηθούμε αγκαλίτσα”. “εντάξει” μου λέει και μου σκάει ένα χαμόγελο. 5 λεπτά αργότερα την πηδούσα. Και μετά απο 50λεπτά πάλι.

Δύο βδομάδες μετά χωρίσαμε όταν φιλούσα μπροστά της μία άλλη.
Αλλά αυτό είναι μία άλλη ιστορία..

written by maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Maestro's Pick-upz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Maestro's Pick-upz   Maestro's Pick-upz Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 1:30 am

Μόλις παρατήρησα κάτι: Αρχίζω να διαβάζω τα κείμενα σου και μέχρι να φτάσω στο τέλος όλο και μου αυξάνεται η περιέργια για το τι έκανες μετά.
Μου θυμίζει κάποια κομμάτια από το παιχνίδι που ενω νύσταζα λίγο ξαφνικά διαβαζα τρεις γραμμές και μετά έβλεπα ότι έχω διαβάσει καμια 10αριά σελίδες, και ήμουν σαν να είχα πιει καφέ.
Διαβάζω 2 προτάσεις σου και μου έρχονται 10 ιδέες για το πως θα μπορούσα να συμπεριφερθώ εγώ σε παρόμοια κατάσταση. Είναι σαν να το βλέπω ζωντανά.

Ότι και να πω τώρα νομίζω ότι είναι λίγο.
player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Maestro's Pick-upz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Maestro's Pick-upz   Maestro's Pick-upz Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 9:51 pm

Player,

Δεν ήμουν ποτέ καλός με τα λόγια.
Δεν είχα διαβάσει ποτέ βιβλία ούτε ποίηση πριν το Παιχνίδι.
Όταν διάβασα για 2η φορά το παιχνίδι πρόσεξα οτι ο Style δεν ήξερε απλά πως να ρίχνει γκόμενες.
Ήξερε επείσης και πώς να το αφηγήται!
Αν διαβάσεις κάποιο field report tou Mystery θα δεις ότι δεν θα μπορούσες να διαβάσεις 500σελίδες απο δικά του field reports.

To storytelling είναι ένα απο τα βασικά skills του PUA.
Στο post reply σου μιλάς για περιέργια, αγωνία, αφύπνηση, θαυμασμό, και οτι σε έκανα να βλέπεις ζωντανά την ιστορία μου με λεπτομέριες.
Όλα αυτά τα συναισθήματα, καθώς και άλλα όπως πόθος, γοητεία, σαγήνη, σύνδεση, ευτυχία είναι συναισθήματα που θες να τα νιώσει ο στόχος σου μέσα απο την κουβέντα μαζί σου.
Άμα είχαν επίδραση σε σένα, τότε σκέψου τί θα έκαναν σε μία γυναίκα που είναι απο την φύση της συναισθηματικό πλάσμα.
Νομίζω ότι θα την έκαναν να σου ορμίξει.

Αυτό που έχω να προτείνω έιναι να δίνετε βάση στην λεπτομέρια, στο τρόπο γραφής,
στο ύφος του λόγου σας και στην επιλογή των λέξεων που χρεισιμοποιείτε.
Αυτή την ιστορία μου πήρε 2μιση ώρες να την γράψω.
Επενδύστε πάνω στην τέχνη του λόγου. Ανοίγει πόρτες που πριν ήταν απροσπέλαστες.
Eπικοινωνήστε με τα συναισθήματα, όχι με την λογική.
Αφυπνήστε την φαντασία, και βγάλτε τες για λίγο απο την καθημερινή βαρετή τους πραγματικότητα..

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Maestro's Pick-upz Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: facebook pick-up   Maestro's Pick-upz Icon_minitimeΣαβ Σεπ 27, 2008 12:28 pm

Mates,

Παρακάτω είναι μία συζήτηση που είχα με μία κοπέλα στο chat του facebook.
Δεν είναι field report αλλά πιστεύω έχει πολλά να δώσει όσο αφορά το παιχνιδιάρικο vibe που πρέπει να έχει ο καθένας την στιγμή του Πεσίματος.
Το όνομα της είναι αλλαγμένο για ευνοητους λόγους.

Την κοπέλα αυτή μου την είχε συστήσει ένας φίλος πριν 2 χρόνια και δεν μιλήσαμε για πάνω απο 3 λεπτά εκείνη την φορά.
Απο τότε την συνάντησα τυχαία άλλες 2 φορές και απλά χαιρετηθήκαμε.
Όλα αυτά είχαν γίνει πολύ πριν μάθω για το Παιχνίδι και το Pick-up Art.
Την προηγούμενη βδομάδα με βρήκε στο facebook και μου έστειλε friend request.
Aφού την έκανα confirm ξεκίνησα την παρακάτω κουβέντα στο chat του facebook.

Maestro wrote
at 5:07pm yesterday
axa!

Ntora wrote
at 6:46pm yesterday
axa k se sena!!

Maestro wrote
at 7:32pm
mhn to xontreneis..

Ntora wrote
at 7:37pm
to xontrainw.k otan lew axa to ennow!!!

Maestro
prepei na stamathseis na mou thn pefteis me tetoio tropo..
xreiazete na niwsw oikiothta k empistoshnh prwta
8:31pm

Ntora
lupamai,prospa8w alla den mporw
eisai euais8htos?
8:32pm

Maestro
plhgwnomai eukola..
8:32pm

Ntora
katalavainw
niwse aneta
den 8a se pligwsw
8:32pm

Maestro
fainesai gia atomistria
pairneis k dn dineis
8:33pm

Ntora
fainomai,den eimai etsi omws
8:33pm

Maestro
opws k na exei as to pame arga
dn mas biazei kaneis
8:33pm

Ntora
kala,8a sevastw thn epi8umia sou
8:33pm

Maestro
eisai koritsi malama telika
8:34pm

Ntora
eprepe na to xeis katalavei ap thn prwth mas volta me th mhxanh
8:35pm

Maestro
eixa ton nou mou mhpws se sfigw polu dunata..
fobamai tis mhxanes..
8:35pm

Ntora
katalavainw,8a sunh8iseis
8:35pm

Maestro
peace!
8:35pm

Ntora
???????
8:36pm

Maestro
to eida se mia tainia. oi mauroi anti gia "geia" lene "peace"
8:36pm

Ntora
emeis eimaste asproi omws
8:36pm

Maestro
mono ton xeimwna
8:37pm

Ntora
twra omws xeimwniase pia
8:37pm

Maestro
egw anoikw sta marsipofora. diathrw to xrwma mou gia 33 hmeres meta to telos tou kalokairiou
8:38pm

Ntora
exeis akoma peripou 25 meres
mporei sna les peace loipon
8:42pm

Maestro
gia katse na ri3w mia matia sto profile sou
8:52pm

Maestro
me posous akoma flertareis parallhla me mena?
8:52pm

Ntora
me kanena
8:53pm

Maestro
to 3era oti 8a me plhgwnes k apoti blepw dn exases xrono
8:53pm

Ntora
sou exw pei den eimai auto pou fainomai
8:54pm

Maestro
Ntora Kanelopoulou niw8w san na mhn se 3erw pia!
8:54pm

Ntora
kakws
eimai h Ntora pou agapises
me parexigises!!
pistepse me
8:54pm

Maestro
alla len ta logia sou k alla to profil sou
8:55pm

Ntora
ti leei to profile mou'?

8:56pm

Maestro
Poioi einai olh autoi Ntora?
8:56pm

Ntora
?????
poio einai? poioi apolous?
8:57pm

Maestro
asto kalytera..8a xreiastw xrono..8a paw na meinw stous dikous mou gia merikes meres
8elw na skeftw..
8:57pm

Ntora
oxi min to kaneis auto
8a stenaxwri8oun k ta paidia
8:59pm

Maestro
8a katalabouun. Siga pia! O Dimitrakis ekleise ta 35 k h Marina einai molis 2 mhnwn
einai arketa megala
8:59pm

Ntora
gia th marina aden fovamai.o dimitris einai poli euais8htos omws
9:00pm

Maestro
auto pou kaneis legete yuxikos ekbiasmos. den ginete na bazeis panta ta paidia gia aspi8a
9:00pm

Ntora
entaxei loipon,8a to paradextw
min feugeis ap to spiti
peftw sta podia sou
9:01pm

Maestro
Katafertzouuuuu
ante bre
tuxeroula!
8a meinw
alla teleutaia fora
9:02pm

Ntora
ti 8es na kanw gia sena?
9:02pm

Maestro
ti 3ereis na kaneis?

Ntora
oti 8es antra mou
9:03pm

Maestro
faghto, masaz k make-up sex
9:03pm

Ntora
to make-up sex ti einai?
9:03pm

Maestro
to sex pou kaneis meta apo enan kauga. to sex sumfiliwshs
9:03pm

Ntora
aaaa
den to eixa skeftei
ti faghto?
9:04pm

Maestro
lazania
9:04pm

Ntora
me kima h laxanika?
9:05pm

Maestro
kima fysika
9:05pm

Ntora
entaxei loipon
paw na ta etoimasw
9:05pm

Maestro
ok, k egw bazw ena campari soda k 8a ara3w sto saloni na dw kamia tainia
9:06pm

Ntora
ok
molis einai etoima 8a se fwnaxw
9:07pm

Maestro
ok, alla mhn argeis, eimai k ptwma. mou ebgale kourash autos o kaugas
9:07pm

Ntora
mexri na pieis topotaki sou 8a exw strwsei
9:07pm

Maestro
auto einai to gynaikaki mou!
9:08pm

Ntora
eides xazouli pou h8eles na fugeis??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
 
Maestro's Pick-upz
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Field Reports-
Μετάβαση σε: