The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αφιέρωμα Wingman

Πήγαινε κάτω 
+3
player
azibaravas
maestro
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΔευ Αυγ 18, 2008 1:28 pm

Ένα καλό φτερό μπορεί να φτάσει το παιχνίδι σου σε τελίως νέα επίπεδα.
Μπορεί να σε βοηθήσει, να σε ανεβάσει στα μάτια του στόχου σου, να κρατήσει το εμπόδιο απασχολημένο, να σε προκαλέσει να πας και να ανοίξεις σετ, να κάνει το παιχνίδι σου πιό κεφάτο και πολλά ακόμα..
Γιαυτό και ανέβασα το παρακάτω post που είμαι σίγουρος ότι θα βοηθήσει πολλούς.

Οι 8 κανόνες ενός καλού φτερού
**************************************

1)Αυτός που ανοίγει το σετ, οδηγεί το σετ, και έχει το δικαίωμα της επιλογής του Στόχου.
  Μπορεί κατόπιν συνενόησης να ανοίξει το φτερό του το σετ και να συνεχίσει να διατηρεί το δικαίωμα επιλογής στοχού.

2) Ο βασικός ρόλος του φτερού είναι να βοηθήσει τον ΒτΠ να κερδίσει τον στόχο του.
  Αν μπορεί να κάνει παιχνίδι με κάποια άλλη του σετ, εντάξει, αλλά δεν είναι η 1η του προτεραιότητα.

3)Ποτέ μην χαλάς το σετ η΄ γυρνάς προσ όφελός σου καταστάσεις.
  Ποτέ μην κλέψεις τον στόχο του φτερού σου. Μερικές φορές αυτό θα είναι εύκολο,
  επειδή ο "παίχτης" αγνοεί ή προσβλιμεντάρει εσκεμένα τον στόχο του καθώς δουλεύει το γκρούπ
  και θα ήταν πολύ εύκολο να μπείς εκείνη την στιγμή και να δώσεις σημασία στο στόχο του.
  Μην το κάνεις.

4)Αν τελικά ο παίχτης δεν καταφέρει να κερδίσει τον στόχο ή το σετ, τότε το φτερό έχει το
  δικαίωμα να πάρει το σετ γι'αυτόν. Αυτό πρέπει να συμφωνηθέι όμως εξ'αρχής.

5)Το φτερό απασχολέι το εμπόδιο ώστε ο παίχτης να έχει πιο πολύ χρόνο one2one με τον στόχο του.

6) Πάντα να συμφωνείς με το φτερό σου.
  Ποτέ μην αφήσεις μια γυναίκα να μπεί ανάμεσά σας.
  Το φτερό σου έχει πάντα δίκιο.

7)Να θυμάσαι ότι το φτερό σου είναι ένας υπέροχος και γαμάτος τύπος. Γι'αυτό και κάνεις παρέα μαζί του άλλωστε.
  Ετσι και αλλιώς έχεις υψηλά στάνταρ.

8 )Έχε συνεχώς υπόψιν σου τα συναισθήματα του φτερού σου. Είναι πολύ σημαντικά για σένα.
  Οταν πλησιάζει στο σετ γύρνα να τον κοιτάξεις και να του δώσεις σεβασμό (αυτό κανουν πάντα και τα κορίτσια μεταξύ τους)
  Ποτέ μην δείξεις έλλειψη σεβασμού στο φτερό σου, γιατί έτσι χαμηλώνεις την αξία του στα κορίτσια.
  Ποτέ μην τον αφήνεις χωρίς να ξέρει τι γίνεται ή χωρίς να τον συστήσεις.

Τρόποι να δώσεις αξία στο φτερό σου
******************************************
1) απο δω ο φίλος μου ο Azis. Ο βασίλιάς των ασφαλιστών. έχει ασφαλίσει τους διασημότερους έλληνες.
2)Απο δώ ο κολλητός μου, maestro. ανερχόμενος σχεδιαστής μόδας. έχει ντύσει της ομορφότερες ελληνίδες.
3)Αυτός έιναι ο τύπος που κατάφερε να κάνει την Μιςς Γιανκ να τον κυνηγάει στην μέση του δρόμου.
4) Τα είχε με την περσινή playmate. Θεός.
5) Είναι ο εξυπνότερος άνθρωπος που ξέρω

Τρόπος είσοδος φτερού
***************************
Ο παίχτης έχει ανοιξει το σετ με μια ρουτίνα ανοίγματος (π.χ: καυγάς κοριτσιών έξω)
δλδ έχει ασχοληθεί περίπου 3 λεπτά με το σετ
τότε περίπου εμφανίζεται το φτερό
Ο παίχτης γυρνάει κ τον κοιτάζει, χαμογελάει που τον βλέπει, τον χαιρετάει κ τον συστήνει
Παιχτης-" απο δω ο φίλος μου ο Azis. Ο βασίλιάς των ασφαλιστών. έχει ασφαλίσει τους διασημότερους έλληνες."
               " απο δω η Μαρία κ η Καίτη. Η Μαρία φαίνεται να είναι η κακιά (προσλημεντο) και η Καίτη η καλή της παρέας." ( η κακιά ειναι ο στόχος του παίχτη)
Φτερό-"Χαρηκα κοριτσια. Μηπως τώρα λέγατε γιααα..."
Παίχτης-" Ναι, τις έλεγα για τον καυγά των 2 κοριτσιών που είδαμε πριν λίγο"
Απο εκεί και ύστερα το φτερό αναλαμβάνει να απασχολήσει το εμπόδιο ώστε ο παίχτης να έχει πιο πολύ χρόνο one2one με τον στόχο του.


Wingman Productions
Written by: maestro.

[img]Αφιέρωμα Wingman Wingma11[/img]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την maestro στις Δευ Αυγ 25, 2008 3:43 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
azibaravas




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 18/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: emena leei o yea!!   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΔευ Αυγ 18, 2008 8:20 pm

lol! lol! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 1:53 am

Αμα το φτερό κάνει neg στον στόχο μου, είναι καλύτερο να διαφωνίσω μαζί του και να πω κάτι υπερ της κοπέλας η να το αφήσω να περάσει έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemos




Αριθμός μηνυμάτων : 10
Registration date : 30/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 7:55 am

αμα το φτερο κανει neg στον στοχο σου και παρεις το μερος της κοπελας το μονο σιγουρο ειναι οτι η κοπελα θα σου δωσει ακυρο (απο μεσα της βεβαια) και το πιο πιθανο ειναι να παθει attract με τον wing σου! - αν και βεβαια ο ρολος του wing δεν ειναι να βαραει neg στον στοχο τον δικο σoυ αλλα να αποσπαει την προσοχη τον αλλων εκει περα για να σε αφηνει μονο με τον στοχο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
player




Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ηλικία : 36
Location : athina
Registration date : 19/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 10:22 am

Tο λέω γιατί μου έτυχε να κάνει το φτερό μου neg στον στόχο μου (σίγουρα δεν είναι αυτός ο ρόλος του φτερού).
Εγώ γέλασα και συμφώνισα με το φτερό μου αλλά ήταν σαν να μου πήρε ένα βασικό όπλο.
Μετά του είπα τι πρέπει να κάνει όταν γίνεται αυτός φτερό αλλά το παθένω και με άλλους (οι οποίοι έχουν διαβάσει το παιχνίδι) και νομίζουν ότι κάνουν κάτι καλό εκείνη την ώρα.

Και σκέφτομαι εφόσον έχω κάνει εγώ neg στην κοπέλα, μήπως θα ήταν καλύτερο να εκεί να της ανεβάσω λίγο την αυτοπεποίθηση της και ύστερα να ης ξανακάνω neg? Κάτι δηλ. από την θεωρία "σπρώξε-τράβα". ή μετά θα έχουν ειπωθεί πολλά neg?


player
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Σεπ 11, 2008 10:40 pm

1 neg για 7αρια
2 neg για 8αρια
3 neg για 9άρια και 10άρια

Το φτερό σου δεν έχει καμία δουλεία να κάνει neg στον στόχο σου. Είναι σαν να πηγαίνει να σου κλέψει τον στόχο.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις έιναι να το ξεκαθαρίσεις απο την αρχή

Τώρα, αν σε περίπτωση συμβεί κάτι τέτοιο το σωστό είναι νομίζω να απλά χαμογελάσεις.
Με αυτόν τον τρόπο αναγνωρίζεις το neg tου φτερού σου (που έτσι πρέπει)
και το χαμόγελο σκάει σαν neg στον στόχο σου επειδή είδες και αναγνώρισες το neg του Φτερού σου.
2πλο κατόρθωμα με ένα χαμόγελο.

Απο εκεί και μετά μη συνεχίσεις τίποτα πάνω στο neg.
Aπλά άλλαξε θέμα.

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
aiwnobios




Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 38
Registration date : 07/09/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ακομα ένα ωραιο και ολοκληρωμένο post!   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΤετ Σεπ 17, 2008 6:10 pm

χμ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aiwnobios στις Κυρ Φεβ 01, 2009 6:53 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Σεπ 18, 2008 9:47 pm

H αλήθεια είναι ότι ένα καλό φτερό σε βοηθάει σε πολλά θέματα.
Η λέξη wignman την έχουνε πάρει απο την ταινία TopGun.
Είναι το μαχητικό αεροπλάνο που πετάει στο πίσω αριστερό φτερό σου ώστε να σε καλύπτει σε περίπτωση επίθεσης.
Μπορείς να πετάξεις και μόνος...αλλά πρέπει να είσαι πολύ καλός πιλότος.
Διαφορετικά θα σε καταρίψουν.

maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
maestro
Admin
maestro


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ηλικία : 40
Location : Thessaloniki - Greece
Registration date : 17/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέα άφιξη στο Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΚυρ Σεπ 28, 2008 4:35 am

Το συγκεκριμένο το δοκίμασα απόψε και είχε φοβερή επιτυχία

Είμαι με την παρέα μου σε ένα μπαρ και έρχονται κάποιες φίλες μου.
Η μία απο αυτές τις προόριζα για το φτερό μου.

"Γιώργο, η Στέλλα. Στέλλα ο Γιώργος. Ο Γιώργος είναι γαλαζοαίματος όπως και εσύ. Ήρθε κατευθείαν απο τα παλάτια του Buckingham. Το νού σου, μην με εκθέσεις.. "

Aπό εκεί και πέρα δεν χρειαζόμουν.

1.Είχα γνώρίσει το φτερό μου στον στόχο του.
2.Του είχα δώσει αξία.
3.Είχα δημιούργήσει σύνδεση μεταξύ του φτερού μου και του στόχου του λέγοντας ότι και οι δύο είναι γαλαζοαίματοι.
4.Είχα δημιουργήσει μία παιχνιδίαρικη διαθεση
5.Και τέλος είχα δημιουργήσει ένα σενάριο φαντασίας όπου το φτερό μου ήξερε ακριβώς πως να το εκμεταλευτεί και να το συνεχίσει.

written by maestro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegame.forumotion.com
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΚυρ Σεπ 28, 2008 4:26 pm

Αυτό είναι, συνήθως μια φράση αρκεί! Το πολύ πολύ να τον βοηθήσεις να απομονώσει το στόχο κρατώντας κοντά σου τους άλλους της παρέας! Τουλάχιστον έτσι νομίζω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Enigmatic1318

Enigmatic1318


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ηλικία : 34
Location : Αλεξανδρουπολη
Registration date : 27/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Οκτ 02, 2008 12:55 am

την ωρα που παει για isolation o player και πει στο target π.χ "ελα να σου κανω το πιο ενδιαφερον παιχνιδι που εχεις δει ποτε σου" λεω εγω ως wingman λεω "παρτην και να ειστε εδω κοντα για να σας βλεπουμε".Και καυτεθειαν πριν προλαβει να βγαλει καμια αντιρηση λεω στο εμποδιο για παραδειγμα "ποσο χρονων εισαι?" κι ετσι δεν αφηνω περιθωριο για αντιρηση.Αυτο πετυχαινει στα σιγουρα σε σετ των 2.Το εχω κανει 2 φορες με επιτυχια.Το ιδιο γινεται και με τριπλο σετ αρκει να κανω ως wingman κατι που θα τραβηξει αμεσως ολη την προσοχη του υπολοιπου group
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

Αφιέρωμα Wingman Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αφιέρωμα Wingman   Αφιέρωμα Wingman Icon_minitimeΠεμ Οκτ 02, 2008 1:16 am

σωστός αρκεί να μη τη ρωτήσεις πόσο είναι scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αφιέρωμα Wingman
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Wingman Athens
» Wing gia Thessaloniki
» The enigmatic journal

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Wingman-
Μετάβαση σε: