The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μια καλησπέρα και από μένα

Πήγαινε κάτω 
+3
setran
peosforos13
timlion
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
timlion

timlion


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 13/01/2012

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΠαρ Ιαν 13, 2012 11:08 pm

Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum. Με λένε Τίμο.
Είμαι 24 ετών. Είμαι ντροπαλός με τις γυναίκες όσο δεν πάει έχω ακουσει τα καλυτερα λόγια για το βιβλίο The game και θέλω πολύ να το διαβάσω αλλά επειδη δεν τα πηγαινω και πολυ καλα με τα αγγλικα μου θα ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει και μεταφρασμενο στα ελληνικά ?
Παρόλα αυτά, θέλω συμβουλές σε ό,τι κίνηση και αν κάνω ώστε να προετοιμαστώ και να μπω και εγω στο κλίμα των PUA. Θέλω πολύ να αλλάξω...
Αυτά προς το παρόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
peosforos13

peosforos13


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Location : Πάτρα
Registration date : 30/12/2011

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΚυρ Ιαν 15, 2012 3:25 pm

timlion έγραψε:
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum. Με λένε Τίμο.
Είμαι 24 ετών. Είμαι ντροπαλός με τις γυναίκες όσο δεν πάει έχω ακουσει τα καλυτερα λόγια για το βιβλίο The game και θέλω πολύ να το διαβάσω αλλά επειδη δεν τα πηγαινω και πολυ καλα με τα αγγλικα μου θα ηθελα να ρωτησω μηπως υπαρχει και μεταφρασμενο στα ελληνικά ?
Παρόλα αυτά, θέλω συμβουλές σε ό,τι κίνηση και αν κάνω ώστε να προετοιμαστώ και να μπω και εγω στο κλίμα των PUA. Θέλω πολύ να αλλάξω...
Αυτά προς το παρόν...

Γεια σου συναγωνιστή, καλωσήρθες! Το the game υπάρχει μεταφρασμένο στα ελληνικά και στα βιβλιοπωλεία δεν θα το βρεις εύκολα διότι πουλάει σαν τρελό, μου τα λέει φίλη μου πωλήτρια σε μεγάλο βιβλιοπωλείο αυτά. Λέγεται "Το παιχνίδι". Συμβουλές φίλε είναι πάρα πολλές, δεν γράφονται εδώ. Το κακό είναι ότι το forum αυτό υπολειτουργεί, ούτε ο moderator δεν μπαίνει πλέον. Γι αυτό σου προτείνω να μπεις στο www.athenslair.gr. Είμαι γραμμένος εδώ και ένα μήνα, έχω πάει σε μια συνάντηση και σε ένα σεμινάριο, όλα τσάμπα και τα παιδιά με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ. Είναι και οι μόνοι που θα σου πουν πράγματα που δεν θα τα ακούσεις από κανέναν. Βλέπεις, το μυστικό για τις γυναίκες δεν κρύβεται στο PU, αλλά στην εξελικτική βιολογία και το ένστικτο της αναπαραγωγής. Στείλε μου pm ότι θέλεις να ρωτήσεις παραπέρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
setran




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Location : αθηνα
Registration date : 25/11/2011

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΠεμ Ιαν 26, 2012 1:42 am

να μην ντρεπεσαι καθολου; εισαι αθηνα; να σε βγαλω εξω οπως εχω κανει με πολλους εντελως δωρεαν θα σου φυγει το aa
το παιχνιδι το βρισκεις αν το παραγγειλεις

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hello




Αριθμός μηνυμάτων : 16
Location : Thessaloniki
Registration date : 20/03/2010

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 5:08 pm

peosfore λες ότι έχεις βρει το μυστικό για τις γυναίκες και ότι έχει να κάνει με την εξελικτική βιολογία.

Δεν θα διαφωνήσω με αυτό !

Εφόσον ισχύει αυτό, τότε ουσιαστικά είναι σαν να λες ότι όσοι δεν έχουν σωματικά προσόντα, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΑ να γίνουν το αντικείμενο του πόθου μίας γυναίκας.

οπότε μου φαίνεται ότι η εξελικτική βιολογία είναι σαν να σου λέει ότι αν δεν είσαι εμφανίσιμος, τότε ο μόνος τρόπος να κάνεις τις γκόμενες να σε γουστάρουν είναι να γίνεις ένας μεγάλος alpha.

Το θέμα είναι ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ είναι να γίνεις μεγάλος alpha ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
enomish

enomish


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 38
Location : Πτολεμαιδα
Registration date : 08/08/2009

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΔευ Φεβ 20, 2012 7:19 am

Καλα τα λεει ο φιλος με την εξελικτικη βιολογια κ τα παιδια του lair βεβαια θα επρεπε να επισημανει κ την εξελικτικη ψυχολογια... καλο θα ηταν να διαβασεις συνγραφεις οπως Goleman ( social inteligence , emotional inteligence) Cialdini (influence) Geofrey miller ( the mating mind) , the mating inteligence)
Ridley ( the Red queen ) Covey ( the 7 habbits of highly effective people) Dawkins (το εγωιστικο γονιδιο) Pease ( Γλωσσα του σωματος). Διαβασε βεβαια στην αρχη ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ , ΤΗΕ MYSTERY METHOD η το REVELATION by mystery with Chris Odom ΓΙα να ενθουσιαστεις στην αρχη οπως ολοι μας... κ μετα απο υλικο υπαρχει αφθονο ...Το καλο η το κακο(???) ειναι οτι τα παντα ειναι ενα παιχνιδι του μυαλου μαθαινεις πωσ σκεφτονται τι ζητουν κ πωσ λειτουργουν τα 2 φυλλα κ οι ανθρωποι γενικοτερα, καλο ειναι να διαβαζεις αλλα να μη μεινεις μονο σε αυτο ΠΧ αν εισαι ντροπαλοσ ενα βιβλιο μπορει να σου δειξει πως να το ξεπερασεις αλλα αν δεν αποφασισεις εσυ! να "ξεπερασεις η να τσαλακωσεις " των εαυτο σου δεν κανεισ κ τιποτα . κ κατι που λεω σε ολους σχετικα με το P.U: Να εισαι ανοιχτομυαλος, μη μενεις σε μια μεθοδο Διαβασε ,Δουλεψε ,Δοκιμασε κ δες τι σου ταιριαζει κ σε συμφερει απο αυτο μονο καλυτερος μπορεις να βγεις!



ΥΣτ1) Δεν εχω καμια σχεση με το Lair δεν τουσ αμφισβητω εχω φιλους που ασχολουνται κ ξερω οτι ειναι μια χαρα!
Υστ2)Οταν χρειαστηκε να διαβασω στην ιδεα κ μονο εκνευριζομουνα.... Οταν εβλεπα αλλουσ να εχουν αποτελεσματα χωρις διαβασμα ( natturals λεμε τωρα...) εκνευριζομουν στο τεραγωνο... οταν Αρχισα μεσο των γνωσεων μου να Διαβαζω να Κατανοω κ να Επιρεαζω τους ανθρωπους (οχι μονο τισ γυναικες) γυρο Περνωντας παντα σχεδον αυτο που ηθελα τοτε ο Εκνευρισμος εγινε δικαιωση , Δεν ειναι ευκολο κ δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη , με ατακες σεναρια κ negs δεν θα πας κ πολυ μακρια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=1445440284
Τυχερός

Τυχερός


Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ηλικία : 42
Location : Thessalonikh
Registration date : 06/04/2011

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΣαβ Μαρ 31, 2012 4:02 pm

Φίλε enomish είναι πολύ σωστά αυτά που λες σύμφωνο μαζί σου, πως το να έχεις μόνο την γνώση είναι ένα μέρος της δύναμης που κατέχεις. Τα υπόλοιπα μέρει είναι η εξοικείωση με το αντικείμενο και η συνεχή άσκηση και εξοικείωση πάνω σε αυτό. Mε άλλα λόγια άμα δεν ξεκινήσεις δεν μπορείς να ξέρεις τα αποτελέσματα μόνο με τον νου. jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jackspar




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ηλικία : 31
Location : athens
Registration date : 24/03/2013

Μια καλησπέρα και από μένα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια καλησπέρα και από μένα   Μια καλησπέρα και από μένα Icon_minitimeΔευ Μαρ 25, 2013 5:19 pm

file mou mporeis na m peis pu 9a vrw to vivlio ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μια καλησπέρα και από μένα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Member Profile-
Μετάβαση σε: