The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Την γνώρισες και μετά?

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pitbullakias




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 07/02/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΔευ Φεβ 07, 2011 11:00 pm

Διάβασα πολλά άρθρα και είναι πολύ ενδιαφέροντα αλλα δεν είδα πουθενά να γράφει για την κουβέντα που πρέπει να κάνεις μετά που θα την γνωρίσεις για να μην σε δει αυτή σαν φίλο τις.
Γράφω αυτό το topic γιατί έχω αυτό το πρόβλημα.
Η δουλειά μου είναι πωλητής, γνωρίζω καθημερινά αρκετό κόσμο και λόγο τις δουλειάς μου έχω γίνει αρκετά κοινωνικός. Έχω κάνει παρέες με πολλές πελάτισες μου που μέσω τις δουλειάς μου έχουμε έρθει πολύ κοντά. Αλλά κάνω πάντα το ίδιο λάθος. Είμαι και εγώ με τις γυναίκες ένα "καλό παιδί" αυτό έχει σαν αποτέλεσμα όλες που έχω βγει να με βλέπουν τώρα σαν φίλο, σαν αυτός που θα τρέξει όποτε με χρειαστούν, που θα τις κάνει όλα τα χατήρια.
Θέλω να μου πείτε τι να μην κάνω? Τι κάνω λάθος? Πως μπορώ να αλλάξω αυτό στον χαρακτήρα μου?
Άλλο ένα πρόβλημα είναι ότι μου αρέσει μια συνάδελφος που έχει χωρίσει πολύ πρόσφατα. Όλοι στην δουλειά έχουν καταλάβει ότι μ'αρέσει από τον τρόπο που τις φέρομαι. Και αυτή το ξέρει σίγουρα. Δεν έχω κάνει κάποια κίνηση αλλά με μερικά λόγια τις έχω δείξει ότι μ'αρέσει. Και ενώ το ξέρω ότι το ξέρει δεν κάνει κάποια παραπάνω κίνηση για να μου δείξει ότι ενδιαφέρεαι αυτή εκτός από μερικά μικρά πράγματα που μπορεί εγώ στο μυαλό μου να τα παρεξήγησα. Δέχεται όμως να την πηγαίνω σπίτι τις όταν σχολάμε. Δεν θέλω και με αυτήν να τα θαλασώσω γιατί η συγκεκριμένη μ'αρέσει πολύ. Αλλά βλέπω πάλι τον εαυτό μου ότι παρασύρεται και θέλω να τις κάνω όλα τα χατήρια. Φοβάμαι όμως ότι και αυτή θα με δει σαν φίλος. Τι προτείνεται να κάνω? Να κρατάω απόσταση? Να την ψιλογράφω? Μια φορά που την πήγα σπίτι τις μου λέει ότι νοιώθει άσχημα γιατί βγαίνω απο τον δρόμο μου για να την πάω σπίτι και τις κάνω ότι είναι βράδυ και θέλω να είμαι σίγουρος ότι έφτασε νορμάλ σπίτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
coolman

coolman


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 40
Location : Athens
Registration date : 18/08/2008

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11, 2011 11:35 am

Επειδή κάποτε πέρασα ένα παρόμοιο στάδιο νομίζω ότι το να φλερτάρεις με κάποια από τον εργασιακό σου χώρο είναι δίκοπο μαχαίρι. Αν την καταφέρεις ok, αν όμως δεν την καταφέρεις, τότε θα έχεις ένα μικρό θέμα καθώς θα τη βλέπεις συνέχεια και αυτό μπορεί να ρίχνει την ψυχολογία σου. Εμένα πλέον και να μην την έριχνα δε θα με ένοιαζε...

Προσωπικά θα το έπαιζα πιο αδιάφορος και πολύ πιο cool απέναντι στη συγκεκριμένη κοπέλα. Καλά κάνεις και την πηγαίνεις σπίτι της, μόνο όμως αν δεν βγαίνεις από το δρόμο σου. Αν κάνεις μεγάλη διαδρομή, αργείς να πας εσύ σπίτι σου και καις βενζίνη άσκοπα με σκοπό να κάνεις κατάσταση μαζί της, τότε άστο, δεν αξίζει τον κόπο. Το μουνί σου έρχεται μόνο όταν δείχνεις ότι δεν το έχεις καθόλου ανάγκη. Κeep reading.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitbullakias




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 07/02/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΣαβ Φεβ 12, 2011 12:16 am

Thx coolman για την απάντηση. Έχω αρχίσει ήδη να το παίζω αδιάφορος και cool. Καταλαβαίνω αυτό που λες για τον εργασιακό χώρο και προσέχω παραπάνω. Σε άλλη φάση θα έτρωγα τα μούτρα μου χωρίς να με νοιάξει, τώρα όμως μπορει να μου δημιουργήσει πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kon




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Registration date : 02/03/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11, 2011 5:50 pm

Συμφωνώ με όσα λέει ο coolman, πρέπει να μην της δείχνεις ότι νοιάζεσαι υπερβολικά, να είσαι πιο άνετος και χαλαρός.
Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι για το γενικό σου πρόβλημα, ότι έρχεσαι πολύ κοντά με τις γυναίκες με αποτέλεσμα να σε βλέπουν περισσότερο σαν φίλο. Το πάθαινα και γω αυτό παλιότερα και ανακάλυψα ότι αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να τους δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι για μια σχέση από τη στιγμή που τις γνωρίζεις και όχι να πηγαίνεις αργά στο "πρώτα φίλοι, μετά κάτι άλλο" γιατί θα κολλάς πάντα στο "φίλοι". Ωστόσο όταν τους δείχνεις την πρόθεσή σου για μια σχέση δεν πρέπει να τις πιέζεις πολύ, πρέπει να είσαι και εδώ χαλαρός και να δείχνεις ότι ακόμα και αν δε γίνει κάτι δε σε πειράζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitbullakias




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 07/02/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΚυρ Ιουν 19, 2011 7:39 pm

Σας ξαναχαιρετώ Very Happy Very Happy
Πάλι πίσω με καλά και κακά νέα.
Είναι καιρός που έχω διαβάσει το βιβλίο και με βοήθησε αρκετά μπορώ να πω στο πως βλέπω τώρα τα πράγματα.
Τώρα πάμε στο θέμα μας. Θυμάστε το θέμα που είχα με την κοπέλα που σας είχα πει πιό πάνω. Εδώ και 2 μήνες έχουν συμβεί πολλά. Ήρθαμε αρκετά κοντά. Είχαμε αρχίσει να βρισκόμαστε στα κρυφά(με ότι αυτό συνεπάγεται ) Smile . Με έκανε να νιόσω και την έκανα να νιώσει πολλά πράγματα. Το θέμα είναι ότι αν δεν είχε σχέση θα είμασταν μαζί γιατί και το ήθελα και το ήθελε(όπως έλεγε). Όλο αυτό το καιρό αντιμετοπίζω μια δύσκολη κατάσταση. Να περνάω καλά με μια κοπέλα που την κυνηγούσα 6 μήνες, να την κάνω δικιά μου αλλά να μην είναι γιατί έχει σχέση και είναι δύσκολο να χωρίσει(είναι πολύ αδύναμος χαρακτήρας και δεν θέλει να κάνει την πρώτη κίνηση για τον χωρισμό). Να νοιώθει αυτή τύψεις για όλο αυτό αλλά να μου κάνει σκηνές ζήλιας για άλλες κοπέλες η για την πρώην μου. Ο δικός τις να έχει ψυλιαστεί κάτι και να έχει αλλάξει χαρακτήρα(από εκεί που την είχε γραμμένη τώρα όλη μέρα είναι μαζί και την πάει βόλτες). Με τα πολλά μου φένεται ότι δυνάμωσα την σχέση τις.
Εδώ και 3 βδομάδες δεν έχουμε μιλήσει καθόλου ενώ τις ζύτησα να βρει τρόπο να κανονήσει να βρεθούμε απο κοντά γιατι ήθελα να συζητήσουμε κάποια πράγματα από τότε δεν ξαναμλήσαμε ενώ την πετυχαίνω στο facebook, αλλά δεν τις μιλάω και δεν μου μιλάει.
Το μυαλό μου έχει πια μπλοκάρει και δεν μπορώ να βρω τρόπους όπως στην αρχή. Έχω κάνει πάρα πολλά(κάτι που παραδεχόταν και η ίδια).
Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν δουλεύουμε πιά μαζί.
Ποιός μπορεί να με συμβουλέψει στο τι κάνουμε τώρα? Θέλω κινήσης ματ από δω και πέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NorthenPolar

NorthenPolar


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ηλικία : 33
Location : North Pole
Registration date : 21/05/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΠεμ Ιουν 30, 2011 1:11 am

φίλε δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά εδώ είναι φόρουμ pua εδώ συζητάμε για pua όχι για μια γκόμενα! Ξεκολά!
Αφήσε την και αφιέρωσε χρόνο να διαβάσεις το Venussian Arts Handbook αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
Μετά βγες στο πεδίο και λίωσε εκεί αν θες να γινεις pua και Aplha Male. Δες το real social dynamics το οποιο θα σε βοηθησει να βρεις τον εαυτο σου και να αναθεωρήσεις πολλά πράγματα! Το να κάθεσαι να κλέγεσαι για μια γκόμενα είναι κατι χειρότερο απο μίζερο. Δεν είσαι πιτσιρικάς, είσαι άντρας όποτε φέρσου ανάλογα και οχι σαν beta male!
Η ζωή είναι εκεί έξω απο το Μatrix!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kon




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Registration date : 02/03/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2011 4:36 pm

Θα πρεπει να διαφωνησω εν προκειμενω μαζι σου, Northern Polar. Ειμαστε ολοι εδω για ενα σκοπο: να γινουμε καλυτεροι με τις γυναικες και να εχουμε μια καλυτερη σχεση μαζι τους, μια σχεση που πρωτου γνωρισουμε την κοινοτητα δεν ειχαμε. Αυτο για μενα και για σενα, οπως καταλαβαινω, ειναι να βγαινουμε εξω καθε μερα, να γνωριζουμε συνεχως καινουργιες γυναικες και να κανουμε πολλες νεες σχεσεις μαζι τους. Μ'αρεσει αυτο το concept αυτην την εποχη, αν και πιστευω οτι καποια μερα θα θελησω να μεινω μοναχα με μια γυναικα και να ζησω τη ζωη μου με αυτην. Για παραδειγμα αυτην τη στιγμη παιζει κατι με μενα και μια κοπελα και ισως καταφερω να μπω σε μια μακροχρονια σχεση. Δεν ξερω...Μεχρι τοτε βλεπουμε. Αλλοι ομως που βρισκονται εδω δεν θελουν διαφορετικες γυναικες καθε βραδυ. Θελουν αμεσως να βρουν αυτην την μια, να την κατακτησουν και να μεινουν μαζι της. Τετοια φανταζομαι οτι ειναι η αποψη του pitbulakia, αυτην την στιγμη τουλαχιστον. Μη τον αποπαιρνεις λοιπον επειδη θελει διαφορετικα πραγματα απο σενα. Απλως χρησιμοποιει τα ιδια μεσα, τα οποια βοηθουν (ευτυχως για αυτο) σε οτι εχει να κανει με γυναικες.

Pitbulakia, δυστυχως δεν εχω κατι να σε συμβουλεψω. Τετοια κατασταση δεν εχω ζησει και δεν μπορω να σκεφτω τιποτα παρα μοναχα να κανεις υπομονη, ισως να τη γραψεις για μια περιοδο ωστε να δει (ισως) οτι δε νοιαζεσαι πια, ή να βρεις και καποια αλλη κοπελα για να την κανεις να ζηλεψει... Ενα μηνα μετα, δεν ξερω κατα ποσο η πενιχρη βοηθεια μου μπορει να σου φανει χρησιμη. Ελπιζω για τα καλυτερα.

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitbullakias




Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 07/02/2011

Την γνώρισες και μετά? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Την γνώρισες και μετά?   Την γνώρισες και μετά? Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 29, 2011 10:06 pm

Ευχαριστώ Kon για την απάντησή σου. Ξαναμιλήσαμε με την κοπέλα, προσπάθησα να βγούμε να την δω αλλά δεν ήθελε, στο τέλος παρεξηγηθήκαμε και μου είπε ότι τώρα έχει χωρίσει και δεν περνάει και την καλύτερη φάση τις ζωής της.
Έχω κόψει τώρα κάθε επαφή μαζί τις. Σκέφτομαι να κλείσω και το facebook για να με χάσει εντελώς αλλά για να κατεφέρω και εγώ να προχωρήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Την γνώρισες και μετά?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Main-
Μετάβαση σε: