The Greek Underground PUA Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
The Greek Underground PUA Community

Maestro's Lounge
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 μια ωραία βραδιά

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hello




Αριθμός μηνυμάτων : 16
Location : Thessaloniki
Registration date : 20/03/2010

μια ωραία βραδιά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μια ωραία βραδιά   μια ωραία βραδιά Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 7:01 am

Δεν αποκαλώ αυτό το κείμενο field report. Δεν θεωρώ ότι βγαίνουμε έξω για να πολεμήσουμε και μετά γυρνάμε για να γράψουμε μια αναφορά. Δεν χρησιμοποιώ ατάκες, ρουτίνες, νεροχύτες και κουζίνες στα οποία δεν πιστεύω. ΟΛΑ όσα λέω είναι πράγματα που τα υποστηρίζει η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ μου ταυτότητα. Δεν λέω ΠΟΤΕ ψέματα όταν κάνω κάποιο πέσιμο. Λέω αυτό που είμαι ... και χαίρομαι πολύ που δεν πιάνει παντού. Ευτυχώς πιάνει εκεί που έχει αξία για μένα.
Πιστεύω ότι αυτό που πολλοί νομίζουν ότι είναι Attraction Material, είναι απλώς Entertainment material που στη θέση του μπορείς να πεις οτιδήποτε, και ότι το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Attraction προκαλείται από άλλα πράγματα ... ΕΛΕΟΣ δηλαδή αν μία γυναίκα σε γουστάρει ως άνδρα, επειδή μάντεψες το νούμερο που σκέφτηκε από το 1 ως το 10 ... εκτός κι αν είναι ολοκληρωτικά ηλίθια ... κι εκτός κι αν σ' αρέσουν οι ηλίθιες ... οπότε οκ. Μπράβο σου.

Σήμερα το βράδυ βγήκα με ένα φίλο. Δεν γνωρίζει για το παιχνίδι, έχει μία ρομαντική προσέγγιση στα πράγματα, είναι ελαφρώς Γ . Τ. Π. ( όχι δεν εννοώ Γκουρού Του Πεσίματος ... για όποιον δεν το πιασε τι εννοώ με το Γ Τ Π θα του το πω από κοντά ... ) και προσπαθεί να κάνει κι αυτός κάποιες προσεγγίσεις, όπως με έχει δει εμένα να κάνω παλιότερα.
Όταν μία βραδιά ξεκινάει υποτονικά, μπορείς να ξέρεις τι θα συμβεί αργότερα ? Μπορείς να το προβλέψεις ? ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ... Και να μαι τώρα τα ξημερώματα της Κυριακής να γράφω αυτό το κείμενο. Η σημασία πίσω από αυτό το κείμενο ? Είναι το τρίπτυχο :
ΕΠΙΜΟΝΗ - ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΑΤΙΑ - ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ

Ξεκινάμε κατά τη 01:00 σε γνωστό μαγαζί ... Παντού παλούκια ( για βρυκόλακες ... ). No problem, αράζουμε και τα λέμε ... Σε λίγο έρχεται κι άλλος ένας φίλος. Πολύ αργότερα, το φιλαράκι κάνει μία απόπειρα πεσίματος, σε ένα two set γυναικών, η ατμόσφαιρα κατεψυγμένη. Όσο μιλάει στη μία εγώ πιάνω κουβέντα με την άλλη για να δώσω δικαιολογία να συνεχίσει να μιλάει η άλλη με το φίλο μου μιας και η φίλη της δεν έχει μείνει ξεκρέμαστη αλλά μιλάει μαζί μου. Αισθάνομαι τα Χριστούγεννα να κοντεύουν ξανά γιατί το πολικό ψύχος του interaction τους μου τρυπάει τα κόκαλα. Οι κοπέλες φεύγουν από το μαγαζί, από τον πλανήτη, και επιστρέφουν στο Boreville από το οποίο βγήκαν. Goodbye !


στις 03:00 την κάνουμε ... και αλλάζουμε βιότοπο
Όλη την ώρα που ήμασταν στο πρώτο μαγαζί μίλησα ΜΟΝΟ σε μία κοπέλα. Δεν αισθανόμουν ΚΑΜΙΑ χημεία με κανένα άτομο. Άρα για ποιο λόγο να μιλήσω μαζί τους ? Για να ρωτήσω αν πιάνουν τα ξόρκια ? Δεν χρειάζεται. Την ξέρουμε όλοι την απάντηση ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΞΟΡΚΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΧΗΜΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. Εκτός κι αν σου αρέσουν οι ηλίθιες γυναίκες, οπότε ΝΑΙ μην της πεις ΤΙΠΟΤΑ άλλο εκτός από το αν πιάνουν τα ξόρκια ! ( ας χωρίσουμε το παιχνίδι σε δύο κατηγορίες : Stupid women game και REAL Women Game ... ΔΕΝ κάνεις τα ίδια και στις δύο περιπτώσεις ). Έτσι κι αλλιώς ΜΟΝΟ αυτές τις αηδίες καταλαβαίνουν αυτές ...

συνεχίζω ...
Στο τροπικό δέλτα αυτού του νέου βιότοπου έρχεται η κούκλα η σερβιτόρος. Θυμόταν το ασυνήθιστο ποτό που είχα παραγγείλει την προηγούμενη φορά και θυμόταν και εμένα ( MAJOR IOI ? ... ή μήπως στυγνός επαγγελματισμός ? )
... Όπως ξέρουμε όλοι όταν μας πετάνε IOIs κάνουμε Qualification. Της λέω πράγματα για μένα για το ποιος είμαι πώς σκέφτομαι, και τη ρωτάω αν κι εκείνη είναι τέτοιου τύπου ( ναι ναι εδώ βάζω έναν άλλο δικό μου ορισμό. Δε θα τα βρείτε αλλού αυτά, είναι δικές μου θεωρίες, οπότε αναλαμβάνω και την ευθύνη : Υπάρχουν 2 τύποι Qualification λέω εγώ : General Qualification το οποίο χρησιμοποιείς γενικά όταν θέλεις να κάνεις Qualification και PERSONAL Qualification κατά το οποίο κάνεις το φοβερό και τρομερό κι αδιανόητο πράγμα να πεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που είσαι και να τη ρωτήσεις αν κυμαίνεται στην ίδια συχνότητα. DANGER Will Robinson ! ΠΡΟΣΟΧΗ ! Να μην χρησιμοποιείτε το PERSONAL Qualification, εκτός κι αν δεν έχετε πρόβλημα να εκφράσετε αυτό που πραγματικά είστε και εκτός κι αν δε φοβάστε να απορριφθεί αυτό που πραγματικά είστε )
Ανταποκρίνεται στο Qualification μου και της ζητάω να βρεθούμε για συνεχίσουμε τη συζήτηση ( ALL TIME CLASSIC τρόπος να συνεχίσεις τη συζήτηση ) ... και τι μου λέει ???
Μου λέει ότι θα επιστρέψει σε 5 λεπτά, οπότε απλώς της απαντώ ότι είναι ένας πολύ γλυκός τρόπος να απορρίψεις κάποιον. Εκείνη επιμένει ότι θα έρθει και φεύγει. Εγώ δεν περιμένω να γυρίσει.
Και σε 5 λεπτά ήταν πίσω. Δίνει τηλέφωνο, της κάνω κλήση για να έχει το νούμερό μου, κανονίζουμε ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - ΣΟΣ, θα το εξηγήσουμε κάπου αλλού - αφού συζητάμε λίγο για το πρόγραμμά μας αύριο. ΌΛΑ αυτά είναι κλασσική μεθοδολογία phone close.

καθόμαστε λιγότερο από μία ώρα σε αυτό το μαγαζί, και πάμε να την κάνουμε. Και φυσικά απλώς πάω και μιλάω ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΡΟΥΤΙΝΑ, χωρίς κανένα Opener, Attraction material κτλ κτλ σε μία κοπελίτσα που μου είχε τραβήξει την προσοχή όταν πρωτομπήκα, αλλά δεν προσέγγισα γιατί δεν ήξερα τότε τη δυναμική του γκρουπ της ( το προσέχω πολύ το θέμα αυτό γιατί το να νιώθει άνετα η γυναίκα είναι πολύ σημαντικό ). Τώρα όμως ξέρω τι παίζει με το γκρουπ της. Είναι μόνο γυναίκες, και οι περιφερόμενοι άνδρες απλώς προσπαθούν να τους την πέσουν ή κάνουν την αρσενική εκδοχή του PROXIMITY. Της μιλάω για αυτό που μου βγάζει. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ. Τραβιέται πίσω για να με κοιτάξει καλύτερα ( MAJOR IOI ). Με ρωτάει τι ζώδιο είμαι, φυσικά της λέω να μαντέψει, το βρίσκει και όταν μου λέει την επιλογή της το λέει σαν έχει την προσμονή να είμαι αυτό το ζώδιο ... Τι πρέπει να κάνει ο υποτιθέμενος παίχτης ? ISOLATION ? KISS CLOSE ? Αηδίες μήπως λέω εγώ ? Εγώ προτείνω και εφαρμόζω το εξής :
MAKE THE WOMAN FEEL COMFORTABLE ! βάλε αυτόν τον κανόνα στο μυαλό σου !
... Οπότε απλώς της ζητάω να μου δώσει το τηλέφωνό της. ίδιοι κανόνες για το phone close όπως και παραπάνω, μόνο που αυτή τη φορά δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα μπορέσω να δω και τις 2 κοπέλες την Κυριακή ( σήμερα δηλαδή ! πωπω...πρέπει να πάω για ύπνο ... ) οπότε λέω ότι μπορεί να βρεθούμε και κάποια άλλη μέρα και ότι θα την πάρω αύριο ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ.

βγαίνουμε από το μαγαζί και πάμε να φύγουμε. Μπαίνω στο αυτοκίνητο και βλέπω μία κοπέλα να προχωράει μόνη της κι έναν τύπο λίγο πίσω της. ΠΑΡΚΑΡΩ ... ΕΠΙΜΟΝΗ ! ΚΥΝΗΓΑ ΤΟ ! Παρκάρω, λοιπόν, και βλέπω ΠΟΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ υπάρχει μεταξύ τους . Διαπιστώνω ότι δεν είναι ο φίλος της ( για όσους διαβάζουν τύπους που ισχυρίζονται ότι είναι αστέρια στο να κλέβουν τις κοπέλες άλλων, ας πω απλά ότι ακόμα και ο θρυλικός Badboy λέει τα χειρότερα για τις απόπειρες να κάνεις πέσιμο σε κοπέλα που συνοδεύεται από τον δικό της ) οπότε μπαίνω πάλι στο δρόμο και παρκάρω αρκετά πιο μπροστά από εκείνη. Βγαίνω από το car και περπατάω προς την αντίθετη κατεύθυνση από εκείνη. Αν με ρωτήσει που πηγαίνω θα της πω ότι πάω στο περίπτερο ( cover story ... απαραίτητη όταν αποκλίνεις τόσο πολύ από την πορεία σου για να κάνεις ένα πέσιμο ... αλλά κι αυτό το θέμα είναι μια άλλη ιστορία ).
Της πιάνω κουβέντα και πάλι γι' αυτό που μου βγάζει. Μιλάμε γι' αυτό. Μιλάμε για μας. Αυτό το post γίνεται τεράστιο και θέλω να το συμμαζέψω ... γιατί έχει και τέταρτο τηλέφωνο η ιστορία ...
Ανταλλάσουμε τηλέφωνα. Εννοείται ότι είναι σοκαρισμένη που έχει μία τόσο ουσιαστική κουβέντα στις 4 τα ξημερώματα, αλλά θέλει να τη συνεχίσουμε.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. Αφού χωρίζουμε, πηγαίνω μέχρι το περίπτερο - δυο βήματα πιο εκεί - και ζητάω κάτι από τον περιπτερά, για να καλύψω την ιστορία μου.

ΕΠΙΜΟΝΗ !
Όταν χωρίσαμε με το φίλο μου, εκείνος είχε πει ότι θα πάει σε κάποιο χαλαρό μαγαζί. Παρκάρω και πάω να τον βρω. Δεν είναι εκεί. Στην επιστροφή βλέπω μία κοπέλα να κάθεται σε μία στάση και να περιμένει κάποιον. Δεν έχει σημασία ποιον περιμένει, γιατί πολύ απλά περιμένει εμένα ... Αρχίζω να της μιλάω με ένα Opener που θα σας κάνει να ανατριχιάσετε, οπότε ασ' το καλύτερα ... η κουβέντα συνεχίζεται καθώς όπως μου λέει αυτά που της λέω είναι αυτά που έχει στο μυαλό της κι εκείνη , και όλα πάνε καλά και σε λίγο θα έρθει να την πάρει ο δικός της ( ... βασικά δεν είναι ο δικός της. Έχει μία σχέση εξ αποστάσεως, και αυτός που θα έρθει να την πάρει είναι ένας άλλος που έχει βρει που την αγγίζει βαθιά εγκεφαλικά ... ).
Εγώ ο ίδιος της λέω ότι θέλω να φύγω για να μη δημιουργήσω καμία κατάσταση μεταξύ τους. Εκείνη δε φαίνεται να ανησυχεί. Το solid game επιβάλλει να φύγω. Και φεύγω έχοντας το τηλέφωνό της και έχουμε φυσικά συζητήσει για το πρόγραμμά μας και έχουμε βρει πότε μπορούμε να βρεθούμε ( τα κλασσικά του phone close )

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι θα γίνει με αυτές τις περιπτώσεις ... μπορεί να βρεθούμε μπορεί και όχι. Μπορεί να φοβηθούν, μπορεί να τολμήσουν. Ήταν όλα μια στιγμή αλήθειας κι αυτό μετράει τελικά.

ήταν μια ωραία βραδιά ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hello




Αριθμός μηνυμάτων : 16
Location : Thessaloniki
Registration date : 20/03/2010

μια ωραία βραδιά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μια ωραία βραδιά   μια ωραία βραδιά Icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 4:05 am

hallo people

Σήμερα ήταν η μέρα που θα επικοινωνούσα με τις 4 κοπέλες που γνώρισα χθες.
Επίσης όμως, σήμερα ήταν μία μέρα που ήθελα να κάνω κάποια πράγματα και να τα μοιραστώ με μία υπέροχη κοπέλα που ξέρω. Όπως και έκανα.
Οπότε δεν με έκαιγε να κανονίσω κάποια συνάντηση, απλώς ήθελα να κρατήσω την επικοινωνία.

Με την κοπέλα που συνάντησα τελευταία, στη στάση του λεωφορείου, είχαμε ήδη κανονίσει να βρεθούμε.

Στην κοπέλα που γνώρισα στο δρόμο όταν έφυγα από το κλαμπ έστειλα μνμ ότι δε θα μπορέσω τελικά σήμερα και της ζήτησα να μου πει πώς είναι πρόγραμμα της ( αυτό το κορίτσι δουλεύει πολύ όπως διαπίστωσα από το πρόγραμμά της )

Η κοπέλα που της μίλησα λίγο πριν φύγουμε από το μαγαζί μου είπε ότι δεν περίμενε να της τηλεφωνήσω ( και μόνο που δε μασάει να το πει αυτό μπράβο της, άσε που μου δείχνει MAJOR IOI ). Τα είπαμε για λίγο και πάμε για Τετάρτη.

Και φυσικά η εξαιρετική σερβιτόρος. Της στέλνω μήνυμα αν μπορεί για βράδυ και μετά κλείνω το κινητό. Όταν το ανοίγω διαπιστώνω ότι μου έχει στείλει με διαφορά μίας ώρας την ΙΔΙΑ απάντηση στο μήνυμά μου. Που σημαίνει ότι μου έστειλε αρχικά την απάντηση, είδε ότι δεν της ήρθε αναφορά παράδοσης του μηνύματος ( που συνέβη επειδή το είχα κλειστό ) και αποφάσισε να ξαναστείλει το ίδιο μήνυμα για να σιγουρευτεί ( το ότι το προσπαθεί τόσο πολύ είναι MAJOR IOI ). Επικοινωνώ και πάλι μαζί της λέγοντάς της πώς είναι το πρόγραμμά της την εβδομάδα που έρχεται και μου προτείνει να βρεθούμε τη Δευτέρα. Της λέω αν θέλει να το κανονίσουμε πλήρως τώρα από το τηλέφωνο σε περίπτωση που θα έχει δουλειά αύριο και δε θα μπορεί να μιλήσει στο τηλέφωνο ώσπου να βρεθούμε, και μου λέει ότι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ δουλειά και να έχει ότι θα μπορέσει να μιλήσει μαζί μου ( κι άλλο MAJOR IOI ).

Συμπέρασμα ... ?

ήταν μία καλή βραδιά ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
igetis-leader




Αριθμός μηνυμάτων : 13
Registration date : 30/01/2009

μια ωραία βραδιά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μια ωραία βραδιά   μια ωραία βραδιά Icon_minitimeΤρι Απρ 13, 2010 12:04 am

Οντως πολυ ωραια βραδια συνεχισε ετσι!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
μια ωραία βραδιά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
The Greek Underground PUA Community :: Συζητήσεις :: Field Reports-
Μετάβαση σε: